Karolin Garsija / - FOTO: KEYSTONE/EPA/CJ GUNTHER
08/11/2022 u 09:00 h

Iznenađenje u Teksasu, Garsija osvojila Završni turnir

Francuska teniserka Karolin Garsija priredila je veliko iznenađenje osvojivši Završni turnir u Teksasu u Fort Vortu

Ona je u finalu savladala Bjeoruskinju Arinu Sabalenku sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4.

U prvom setu teniserke su čuvale svoje servise, pa je pitanje pobjednika rešeno u taj-brejku. Garsija je u taj-brejku slavila sa 7:4, nakon što je iskoristila treću set loptu.

Garsija je u uvodnom gemu drugog seta napravila brejk, koji je uspjela da sačuva do kraja duela sa sedmom igračicom svijeta.

Ona je tako postala druga Francuskinja koja je pobijedila na završnom WTA turniru. Prethodno je takav rezultat ostvarila Ameli Morezmo 2005. godine.

Garsija će godinu završiti na četvrtom mjestu WTA liste, što je napredak za dvije pozicije.

18. april 2024 13:58