Rafael Nadal / EPA-EFE-FOTO: EPA/ALESSANDRO DI MARCO
17/11/2022 u 18:29 h

Nadal dobio Ruda, ali završio učešće u Torinu

Španac izgubio prethodna dva meča

Rafael Nadal je 2022. godinu završio sa pobjedom nad Kasperom Rudom 7:5 i 7:5.

Međutim, zbog dva poraza u grupnoj fazi sigurno neće nastaviti učešće na ATP finalu u Torinu.

U prvom setu Nadal je imao nezgodnu situaciju tek u devetom gemu u kom je morao da spasava dvije brejk lopte.

Iza toga je odmah svoju prvu brejk priliku iskoristio u 12. gemu za 7:5 i to poslije više od 50 minuta.

I u drugom setu su brejk prilike bila rijetkost, a opet je Norvežanin poklekao u 12. gemu kada su se desile prve brejk šanse.

Drugu je Nadal iskoristio i na taj način je dobio set 7:5.

Rud inače sigurno nastavlja učešće na ATP finalu, a ko će mu se pridružiti znaće se u četvrtak uveče kada igraju Ože-Alijasim i Fric.

Rud inače nikada nije dobio nekog igrača koji je među tri najbolja na svijetu u tom trenutku i ima skor 0-19.

Nadalu je ovo bio poslednji meč u 2022. godini, koju je završio sa četiri titule i dva osvojena Grend slema - Australijen open i Rolan Garos

18. april 2024 12:03