Elena Ribakina / EPA-EFE-FOTO: EPA/JOHN G. MABANGLO
29/03/2023 u 12:59 h

Ribakina i Pegula u polufinalu Majamija

Treća teniserka svijeta protiv Ruskinje Anastasije Potapove spasila dvije meč lopte

Poznat je i prvi par polufinala na WTA Mastersu u Majamiju.

Za mjesto u završnoj predstavi boriće se Kazahstanka Elena Ribakina i Amerikanka Džesika Pegula.

Ribakina je u četvrtfinalu deklasirala Italijanku Martinu Trevisan sa 6:3, 6:0.

Za 23-godišnju Kazahstanku, bila je to 12. pobjeda u nizu, pa je još samo dva trijumfa dijele od kompletiranja „sunshine doublea“, s obzirom na to da je ranije ovog mjeseca osvojila naslov pobjednice u Indijan Velsu.

Prva rivalka sjajnoj Kazahstanki na tom putu biće Džesika Pegula (29), treća teniserka svijeta.

Ona je u meču protiv Anastasije Potapove spasila dvije meč lopte.

Ruskinja je vodila 5:3 u trećem setu, na 5:4 servirala da se plasira u svoje prvo polufinale na WTA turnirima 1000 i bilo je 40:15.

Međutim, Pegula je spasila obe meč lopte, iskoristila svoju treću brejk šansu i izjednačila na 5:5.

Obje teniserke su potom izgubila servise u naredna dva gema, pa je odluka o plasmanu u polufinale pala u „taj-brejku“ u kojem je Pegula bila superiornija – 4:6, 6:3, 7:6 (2).

Zanimljivo da je prije samo 17 dana Pegula u Indijan Velsu takođe dobila Potapovu poslije tri seta i tada poslije 0:1.

Inače, sinoćnji meč je trajao više od dva i po sata, a cio program je često kasnio zbog kiše, koja je značajno uticala na raspored.

23. april 2024 20:41