Novak Đoković / - FOTO: EPA-EFE
18/11/2022 u 17:23 h
DAN portalDAN portal

Sjajni Novak nakon drame nadigrao i Medvedeva pred polufinale

Srpski teniser Novak Đoković završio je nadmetanja u grupi na Završnom mastersu u Torinu sa sve tri pobjede

Novak je danas u trećem kolu crvene grupe nadigrao Rusa Danila Medvedeva sa 2:1, po setovima 6:3, 6.7 (5), 7:6 (2).

Srpski as je još ranije obezbijedio polufinale u kome će igrati protiv Tejlora Frica. Medvedev je izgubio sve šanse za plasman među četiri najbolja.

Danas, u prvom setu, Medvedev je imao gel do 3:3, a nakon toga je Novak dobro odservirao, pa došao do brejka za 5:3.

Đoković je rutinski nakon toga odservirao i sa 6:3 stigao do 1:0.

Velika borba odvijala se tokom cijelog drugog seta jer nije bilo brejkova, ali su svoje šanse imali i Novak i Danil. Sa takvom igrom se nakon 6:6 ušlo u taj brejk.

Tu se Rus ovoga puta bolej snašao i sa 7:5 stigao do 1:1.

I treći odlučujući set bio je vrlo neizvjestan. Nije bilo brejkova sve do devetog gema kada je Medvedev oduzeo servis rivalu i poveo 5:4. Ipak, Novak je već u sledećem uzvratio istom mjerom i poravnao na 5:5.

Nakon toga su oba igrača bila sigurna na servisima, pa se nakon 6:6 ušlo u novi taj brejk. Ovoga puta Novak je bio mnogo prisebniji u taj brejku i sa 7:2 stigao do konačnih 2:1.

U drugom duelu grupe večeras igraju Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.

19. april 2024 19:05