Енглези на домаћем терену  / EPA-EFE - MATT DUNHAM/POOL
29/06/2021 u 18:07 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Европско првенство: Енглеска - Њемачка 2:0, Стерлинг и Кејн враћају фудбал кући

Побједу Енглезима донијели су Стерлинг и Кејн головима у 75. и 86. минуту

Крааааај. Енглези иду у четвртфинале и очекују дуел са побједником дуела између Шведске и Украјине. Побједу Енглезима донијели су Стерлинг и Кејн головима у 75. и 86. минуту.

88. минут Деклан Рајс иде вани, Џордан Хендерсон ће у игру, код Њемаца Лирој Сане и Емре Џан умјесто Гинтера и Госенса

86. минут Гоооол стријелац је Кејн на асистенцију Грилиша

81. минут Какву прилику је пропустио Милер, сам је изашао на Пикфорда, распалио, али само поред гола

78. минут Жути картон за Мегвајера, слободан ударац за Њемце, али нису искористили своју прилику, још 12 минута наде за Њемце

75. минут Гоооол Рахим Стерлинг доноси предност

74. минут Трипије се жали на повреду, да ли ће морати ван игре?

73. минут Госенс је фаулирао Трипијеа, добио је жути картон

72. минут Грешке на средини терена на обије стране, и даље је 0:0

67. минут Измјене у обје репрезентације Серж Гнабри улази умјесто Вернера, Грилиш ће у игру умјесто Саке

64. минут Њемци држе лопту, али никако да запријете озбиљније, и даље је 0:0

60. минут Сака се жали на повреду након старта Гинтера

57. минут Вернер се заиграо у казненом простору Енглеске, и изборио само трећи корнер за своју репрезентацију

56. минут Ипак се враћа Кејн у игру, неће бити промјене у екипи Енглеске

54. минут Кејн се жали на повреду, ако не настави меч биће ово велики проблем за Енглезе

49. минут Какав ударац Хаверца, али још боља одбрана Пикфорда, остаје 0:0

48. минут Посјед благо на страни Енглеза

45. минут Филипс је други играч Енглеске који је добио жути картон

Почело је друго полувријеме, још 45 минута у дуелу двије фудбалске велесиле

45. минут Крај првог полувремена, 0:0 на одмор се иде без погодака

43.минут Слободан ударац за Енглезе, али нису успјели да створе опасну прилику, само корнер

40. минут Још пет минута до краја првог полувремена, плус судијска надокнада, очекивано тврд меч ова два ривала

33. минут Вернер је имао добру прилику али Пикфорд сјајан, остаје 0:0

32. минут каква прилика за Њемце, али ни Вернер ни Госенс нису захватили лопту

27. минут Мегвајер је покушао главом, али засметао му је Кимих довољно да та лопта заврши далеко од гола, остаје 0:0

25. минут Жути картон за Кимиха, и у случају да Елф прође, неће имати право наступа у наредној рунди

24. минут И даље гледамо тврду игру без конкретнијих напада

16. минут Стерлинг је сјајно шутирао, али Нојер још боље одбранио, остаје 0:0

12. минут Њемци за сада имају посјед, Енглези чекају своју прилику

10. минут Слободан ударац је извео Хаверц, али Рајс је блокирао, остаје 0:0

8. минут Горецка је оборен, у соло продору, жути корен за Рајса, контакт ван казненог простора

1. минут Почео је меч на Вемблију је почео један од највећих дербија европских репрезентација

На Вемблију Енглеска и Њемачка одиграће класик, и одлучиће о путнику у четвртфинале Европског првенства. У посљедењих пет сусрета ове двије репрезентације, Њемци су славили три пута, Енглези једном, а једном је било неријешено. Енглези желе да коначно разбију проклетство, и коначно освоје титулу првака након 1966., док Њемци желе да покажу да још увијек представљају силу и да итекако могу да представљају неугодног противника.

25. april 2024 14:11