kampanja Živi, ne žuri
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Kampanja "Živi, ne žuri": Za sedam dana evidentirano 146 saobraćajnih nezgoda
Kampanja „Živi, ne žuri“, koju Ministarstvo unutrašnjih poslova sprovodi sa ciljem povećanja bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, nastavlja se kroz svakodnevne preventivne i represivne aktivnosti usmjerene na smanjenje broja saobraćajnih nezgoda i suzbijanje najtežih oblika saobraćajnih prekršaja.
Tokom ljetnje turističke sezone, kada je intenzitet saobraćaja dodatno povećan, Odsjek za bezbjednost drumskog saobraćaja kontinuirano prati stanje na crnogorskim putevima, sprovodi pojačane kontrole i realizuje aktivnosti usmjerene na zaštitu života i povećanje bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju.
- Naime, u periodu od 13. do 19. jula 2026. godine, na crnogorskim putevima evidentirano je 146 saobraćajnih nezgoda. U ovim nezgodama jedno lice je smrtno stradalo, dok je 18 lica zadobilo teške tjelesne povrede, a 55 učesnika u saobraćaju lake tjelesne povrede - kazali su iz MUP-a.
Svaka saobraćajna nezgoda sa povrijeđenim ili stradalim osoba predstavlja ozbiljno upozorenje da nepažnja, neprilagođena brzina, nepoštovanje saobraćajnih propisa i rizično ponašanje mogu imati teške i trajne posljedice.
- Upravo zato poruka kampanje „Živi, ne žuri“ ostaje jasna – nekoliko minuta ušteđenih brzom vožnjom ne može biti vrijednije od ljudskog života. Odgovornim ponašanjem za volanom čuvamo sebe, svoje najbliže i sve druge učesnike u saobraćaju - dodaje se.
U cilju unapređenja bezbjednosti saobraćaja i sankcionisanja neodgovornih učesnika, pripadnici saobraćajne policije su tokom izvještajnog perioda:
- podnijeli 620 prekršajnih prijava;
- izdali 5.164 prekršajna naloga;
- uhapsili 230 osoba zbog prekršaja iz oblasti saobraćaja;
- privremeno oduzeli 55 pari registarskih oznaka.
Posebna pažnja saobraćajne policije i dalje je usmjerena na kontrolu brzine kretanja, vožnju pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nepropisno preticanje, korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje, kao i zaštitu najranjivijih učesnika u saobraćaju.
- Kroz kampanju „Živi, ne žuri“ Ministarstvo unutrašnjih poslova nastavlja da djeluje preventivno, ali i odlučno prema onima koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbjednost drugih - istakli su iz MUP-a.
Još jednom apeluju na sve vozače i ostale učesnike u saobraćaju da budu odgovorni, strpljivi i oprezni.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU