Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Марголин: Бечић указао поштовање и пружио подршку јеврејском народу
Бечић је подсјетио да је Скупштина Црне Горе организовала посебну изложбу поводом обиљежавања годишњице настадалима у Холокаусту
Предсједник Скупштине Црне Горе, Алекса Бечић, састао се са предсједавајућим Европске јеврејске асоцијације, рабином Menachem Margoliniјem.
Истичући важност симпозијума који се традиционално одржава и обиљежава у организацији Европске јеврејске заједнице, рабин Марголин је казао да посебно цијени чињеницу да је предсједник Бечић указао поштовање и пружио подршку јеврејском народу у борби против антисемитизма, која је, по ријечима рабина "један од најважнијих задатака данашњице са којима се суочавамо".
Захваливши на позиву за учешће на симпозијуму, предсједник Бечић је изразио наду и увјерење да "будућност не смије бити ни налик ономе што се некад догодило, да се монструозни злочини никад више не смију поновити и да се никад више неће поновити ништа ни налик ономе што се десило јеврејском народу".
Наводећи да су црногорски и јеврејски народи пријатељски, који промовишу истинске вриједности које су потребне човјечанству, предсједник Бечић је констатовао да су "Црногорци знали, како је синоћ истакао уважени рабин Ари, да свог брата и пријатеља спасу од нацистичких хорди, пружајући им несебично склониште онда кад им је то највише било потребно".
Истичући да кроз призму броја не посматра снагу и величину јеврејске заједнице у Црној Гори, већ "кроз посвећеност и искреност у односу према свим грађанима Црне Горе", Бечић је казао да, "иако смо сви кроз историју били на великим искушењима, наши народи се нијесу дали у ланце везати, већ смо се уздизали као феникс".
Бечић је подсјетио да је Скупштина Црне Горе организовала посебну изложбу поводом обиљежавања годишњице настадалима у Холокаусту, као и да је прије десет година, на локалном нивоу Скупштине, донијета одлука да се јеврејској заједници уступи земљиште на ком би изградили прву синагогу у Подгорици.
Изразивши спремност у пружању несебичне помоћи за изградњу синагоге, предсједник Бечић је казао "управо би изградња синагоге, била круна пријатељства два народа".
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU