Sa potpisivanja memoranduma / - CRVENI KRST CRNE GORE
16/05/2025 u 14:23 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Potpisan Memorandum Crvenog krsta i ZOCG: Konsolidovati i razvijati odnose u oblasti pružanja podrške građanima

Generalna sekretarka Crvenog krsta Crne Gore Jelena Dubak i generalna sekretarka Zajednice opština Crne Gore (ZOCG) Mišela Manojlović potpisale su danas memorandum o saradnji.

U saopštenju se navodi da je to učinjeno prepoznajući zajednički interes za intenzivnijom saradnjom na lokalnom nivou i potrebu stvaranja ambijenta u kome će lokalne samouprave i lokalne organizacije Crvenog krsta u Crnoj Gori, konsolidovati i razvijati odnose i aktivnosti  u oblasti pružanja podrške građanima.

- Cilj Memoranduma je unapređenje međusobne saradnje, kao i položaja lokalnih organizacija Crvenog krsta što će kao krajnji cilj dovesti do poboljšanja uslova života građana Crne Gore - kazali su iz Crvenog krsta.

Crveni krst Danilovgrad prošle godine prihodovao 128.521 euro

Memorandumom je, kako navode, planirana saradnja u razvijanju novih usluga iz oblasti socijalne i dječije zaštite, u promovisanju aktivnosti od zajedničkog interesa i saradnja u oblastima za koje potpisnice nalaze da imaju iste ili slične aktivnosti.

- U tom pravcu, saradnja na terenu će biti usmjerena ka podršci djeci koja su boravila na institucionalnom smještaju u Dječjem domu Bijela. Ove aktivnosti predstavljaju prvi korak u sprovođenju Memoranduma i potvrđuju spremnost i kapacitete obje strane da zajednički djeluju u interesu najranjivijih grupa stanovništva - poručili su iz Crvenog krsta.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Izdvojeno

19. jun 2025 11:31