Mojkovačka čorbijada / - MILAN SEKULOVIć
24/07/2022 u 12:25 h
Milan SekulovićMilan Sekulović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
StoryEditor

(FOTO/VIDEO) Mojkovac dokazuje turistički potencijal: “Mojkovačka čorbijada” okupila 15 ekipa

Ovo je način da više ljudi privučemo u naš grad, da se promovišemo na najbolji mogući način i pozicioniramo kao važna turistička destinacija Crne Gore, kaže predsjednik Opštine Mojkovac Vesko Delić

U Mojkovcu se danas održava tradicionalna “Mojkovačka čorbijada” koja je i ove godine okupila veliki broj učesnika, kao u degustatora. Čorbijada je ove godine okupila 15 ekipa koji se takmiče u pripremanju najboljeg jela, koje će se kasnije danas naći na testu probirljivog nepca Mojkovčana i turista u tom gradu.

Predsjednik Opštine Mojkovac Vesko Delić na otvaranju manifestacije kazao je da je činjenica da je gastro-turizam sve popularniji u svijetu te da otvara nove mogućnosti.

-Ovo je način da više ljudi privučemo u naš grad, da se promovišemo na najbolji mogući način i pozicioniramo kao važna turistička destinacija Crne Gore. Zahvaljujući entuzijazmu i ideji koju su prije nekoliko godina pokrenuli naši sugrađani, „Mojkovačka čorbijada“ je prepoznata širom Crne Gore ali i Srbije, što potvrđuje dolazak i učešće naših dragih prijetelja iz Prijepolja. Mojkovačka čorbijada iz godine u godinu privlači sve više zaljubljenika u dobru zabavu, kvalitetnu hranu i druženje. Opština Mojkovac će zajedno sa Turističkom organizacijom nastaviti da ovu manifestaciju unapređuje novim kulturno-zabavnim programima i brojem učesnika – naveo je Delić.

image

Mojkovačka čorbijada

- MILAN SEKULOVIć

Delić je istakao da je Mojkovac danas zbog velikih prirodnih potencijala, koje posjeduje, prepoznao turizam kao prioritetnu granu za razvoj opštine.

- Upravo zbog toga, naša je obaveza da taj potencijal iskoristimo kako bismo obogatili turističku ponudu i privukli turiste iz čitavog svijeta – naveo je Delić.

image

Mojkovačka čorbijada

- MILAN SEKULOVIć

Direktor Turističke organizacije Mojkovac Radonja Vuković kazao je da je čorbijadu pokrenula grupa entuzijasta 2012. godine i da manifestacija ima kontinuitet koji sada nastavlja institucija na čijem je čelu. 

-Ovo je značajna manifestacija jer popunjuje turističku ponudu Mojkovca. Polako postajemo regionalna manifestacija, jer ove godine imamo učesnike iz Srbije, a očekujemo da će se to širiti. Mojkovac dokazuje da uz prirodne ljepote ima i manifestacije koje mogu privući turiste, a mi ćemo kao institucija nastaviti da radimo na tom planu – kazao je Vuković.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
27. novembar 2022 00:32