General Vuksanović / - MINISTARSTVO ODBRANE
09/06/2025 u 15:02 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Vuksanović stupio na dužnost načelnika GŠ: Naša misija je jasna – stabilna, obučena i operativno spremna vojska

Novi načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović stupio je danas na tu dužnost.

U Ministarstvu odbrane održana je ceremonija kojoj je prisustvovao komandni kadar Vojske, čime je zvanično obilježen početak mandata novog načelnika GŠ.

General Vuksanović se sastao sa ministrom odbrane Draganom Krapovićem. Sagovornici su razmijenili stavove o ključnim bezbjednosnim izazovima, prioritetima sektora odbrane i planovima za unapređenje sposobnosti Vojske Crne Gore.

image

Vuksanović i Krapović

- MINISTARSTVO ODBRANE

Krapović je naglasio da ovo imenovanje predstavlja važnu prekretnicu u modernizaciji i jačanju crnogorskog odbrambenog sistema.

On je istakao da su ljudski resursi i temeljna institucionalna reforma prioriteti u periodu koji slijedi, te da je cilj stvaranje savremene, efikasne i odgovorne vojske, utemeljene na vrijednostima časti, znanja i odgovornosti.

- To je naša dužnost prema građanima Crne Gore i obaveza prema onima koji joj danas časno služe - kazao je Krapović.

Na marginama NAC-a: Krapović uručio činove novom načelniku Generalštaba Vojske Crne Gore

Brigadni general Vuksanović zahvalio je na ukazanom povjerenju i poručio da će njegova dužnost biti vođena osjećajem odgovornosti prema svakom pripadniku Vojske Crne Gore.

- Naša misija je jasna – stabilna, obučena i operativno spremna vojska koja odgovara zahtjevima savremenog bezbjednosnog okruženja. Svjestan sam težine čina koji nosim, vjerujem u profesionalizam svojih kolega, kao i u kapacitet sistema da zajedno odgovorimo svim izazovima - saopštio je on.

image

General Vuksanović

- MINISTARSTVO ODBRANE

General Vuksanović održao je sastanak sa komandnim kadrom Vojske Crne Gore.

- On je tom prilikom predstavio svoje viđenje budućeg razvoja Vojske Crne Gore, ističući potrebu za nastavkom jačanja operativnih sposobnosti, većim ulaganjima u ljudski kadar i modernizaciju strukture - zaključuje se u saopštenju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
16. jul 2025 10:36