Majda Adžović / - FOTO: DJORDJE CMILJANIC
25/02/2025 u 09:52 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Adžović: Usvajanjem Plana restrukturiranja stvoreni uslovi za održivo poslovanje Instituta Igalo

Odlučnost, fokus, posvećenost i znanje doveli su do toga da Institut Igalo, nakon višedecenijske agonije, konačno krene putem oporavka, saopštila je Majda Adžović iz Pokreta Evropa sad.

- Usvajanjem Plana restrukturiranja, stvoreni su uslovi za njegovo održivo poslovanje, čime će ovaj gigant ponovo zauzeti mjesto na mapi renomiranih zdravstveno-medicinskih centara - navela je Adžović.

Kako je dodala, Vlada Crne Gore, predvođena premijerom i predsjednikom Pokreta Evropa sad, Milojkom Spajićem, ispunila je obećano.

- Sistemskim pristupom, jasnim ciljevima i predanim radom, za samo godinu dana postigli smo ono što mnogima prije nas nije pošlo za rukom – postavili smo temelje za stabilnu budućnost Instituta Igalo - navela je Adžović.

Kako ističe, brojke to jasno potvrđuju: ukupno 88 miliona eura ulaganja, od čega 62 miliona investicionih sredstava i 21 milion za izmirenje dugova, od kojih je samo u ovoj godini Vlada Crne Gore obezbijedila 14 miliona eura.

- Ali tu ne stajemo. Svjesni značaja Instituta za Herceg Novi i Igalo, odlučili smo se za još jedan ključni korak – kupovinu Dječijeg odjeljenja radi otvaranja škole u Igalu. Na ovo se čekalo decenijama. Mi nismo vlast koja sjedi i čeka – mi nudimo rješenja, preduzimamo konkretne korake i pokazujemo kako djela govore više od riječi. Vjerujemo da Crnu Goru čeka proljeće velikih investicija i razvoja, a Igalo je simbol tog puta – puta jasne vizije, preciznog planiranja i predane realizacije - zaključila je Adžović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
21. maj 2025 07:32