Potpisan Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta

Milan Ljiljanić i Benoit Lange

- FOTO: VLADA CRNE GORE

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Monteput: Potpisan Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta

Generalni direktor Monteputa Milan Ljiljanić i direktor za razvoj kompanije Bouygues Travaux Publics Benoit Lange potpisali su danas Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta, od petlje Čevo do petlje Krivošije.

- Riječ je o dionici dugoj približno 16 kilometara, koja će povezati dva važna magistralna pravca – Cetinje - Čevo i Lipci - Grahovo, te predstavljati značajan korak ka boljoj povezanosti centralnog i primorskog dijela Crne Gore- saopšteno je iz Monteputa.

Realizacijom ovog projekta, kako su kazali, omogućiće se direktnija i efikasnija veza Podgorice sa Grahovom, Bokokotorskim zalivom i granicom sa Hrvatskom.
- Putovanje od Podgorice do Herceg Novog, koje sada preko Nikšića iznosi oko 145 kilometara, bilo bi skraćeno na približno 100 kilometara preko Cetinja i Čeva. Planirana trasa obuhvata osam mostova i vijadukata ukupne dužine oko 2,9 kilometara, dok će petlje Čevo i Krivošije omogućiti povezivanje auto-puta sa postojećom magistralnom mrežom- zaključuje se u saopštenju.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Komentari ()

IZBOR UREDNIKA