foto: Željko Šapurić

foto: Željko Šapurić

- FOTO: ŽELJKO ŠAPURIć
Nevena Bulajić

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Incident za Dan državnosti u Nikšiću: Prekinut postupak protiv 35 osoba

Advokatica odbrane Branislavka Vujović Radović tražila je izuzeće sudije Save Mušikića

U nikšićkom Osnovnom sudu danas je prekinut postupak protiv 35 lica zbog incidenta koji se dogodio 13. jula prošle godine u centru u Nikšiću kada su počinili krivično djelo ”nepostupanje po naredbi za udaljavanje”. Suđenju je prisustvovalo 26 okrivljenih. 

Advokatica odbrane Branislavka Vujović Radović tražila je izuzeće sudije Save Mušikića.

- Postupak je prekinut dok se ne odluči o mom predlogu izuzeća sudije iz razloga što nije htio da odluči danas o odbacivanju optužnog predloga. U spisima postoji rješenje o odbacivanju krivičnih prijava svih okrivljenih koje je podnijela Uprava policije. Istog tog dana tužilac je podnio optužni predlog. Smatram da je danas sud mogao da odluči ali sudija je danas pokušao da razdvoji krivične postupke za svakog okrivljenog pojedinačno, što bi otežalo uslove za izuzeće sudije. Smatram i da sudija neće postupati nepristrasno što je još jedan razlog za traženje izuzeća sudije - kazala je Vujović Radović.

Suđenje je odloženo za 1. jun sa početkom u 11 sati.

- U slučaju da predsjednik suda odbaci moj predlog za izuzeće, postupak će se nastaviti 1. juna, u protivnom predmet će biti dodijeljen drugom sudiji koji će odrediti novi termin za suđenje - dodala je Vuković Radović. 

Suđenje koje je u prethodnom periodu bilo zakazano za 23.03.2023. godine, ali je odloženo za danas zbog tehničkih uslova. 

Podsjećamo, 13. jula prošle godine na Trgu slobode u Nikšiću bila je proslava Dana državnosti koji je organizovao Forum ”Luča” sa Cetinja. Na Trgu Šaka Petrovića istovremeno je proslavljala druga grupa građana, među kojima su bila okrivljena lica.

Tada je došlo do sukoba između ove dvije grupe građana.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA