Šaranović i Šćepanović sa načelnicima regionalnih centara granične policije
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Šaranović i Šćepanović: Policija spremna za turističku sezonu, pojačane mjere na granicama
Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i direktor Uprave policije Lazar Šćepanović održali su sastanak sa rukovodstvom Sektora granične policije na kojem su analizirane pripreme za predstojeću ljetnju turističku sezonu, raspoloživi ljudski i tehnički kapaciteti, kao i prioriteti u radu granične policije tokom perioda pojačanog međunarodnog saobraćaja.
Sastanku su prisustvovali pomoćnik direktora za Sektor granične policije Dejan Bojić, kao i načelnici regionalnih centara granične policije „Centar“, „Jug“ i „Sjever“ Branislav Knežević, Jozo Lukolić i Slaviša Grebović.
Posebna pažnja tokom sastanka posvećena je organizaciji rada na Aerodromu Podgorica i Aerodromu Tivat, kao i najopterećenijim drumskim graničnim prelazima, gdje se tokom ljetnjih mjeseci očekuje značajan porast broja putnika i intenziteta saobraćaja.
Ocijenjeno je da će dodatno angažovanje službenika, adekvatan raspored kapaciteta i kontinuirana koordinacija svih organizacionih jedinica omogućiti efikasniji protok putnika i nesmetano odvijanje saobraćaja na graničnim prelazima.
- Dodatnim angažovanjem službenika i optimalnim rasporedom kapaciteta biće stvoreni uslovi za brži protok putnika i efikasno funkcionisanje graničnih prelaza tokom turističke sezone - saopšteno je tokom sastanka.
Istovremeno, najavljeno je intenziviranje aktivnosti usmjerenih na otkrivanje i sprečavanje krijumčarenja ljudi, narkotika, oružja i drugih oblika prekograničnog kriminala.
Na sastanku je konstatovano da Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava policije predstojeću turističku sezonu dočekuju spremno, sa jasno definisanim prioritetima i punim operativnim kapacitetima.
- Uz proaktivan i koordinisan pristup nastavićemo da obezbjeđujemo visok nivo bezbjednosti, efikasnu zaštitu državne granice i nesmetano odvijanje međunarodnog putničkog saobraćaja - kazali su sagovornici.
Sagovornici su potvrdili opredijeljenost da kroz profesionalan rad svih organizacionih jedinica doprinesu očuvanju bezbjednosti građana i turista, kao i daljem jačanju međunarodnog ugleda Crne Gore kao sigurne i poželjne turističke destinacije.
- Bezbjednost građana i turista ostaje prioritet, a zajedničkim djelovanjem nastavićemo da jačamo ugled Crne Gore kao sigurne turističke destinacije - navodi se u saopštenju MUP-a.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU