
- Ovom prilikom policijski službenici pronašli su pištolj marke CZ u ilegalnom posjedu, kao i 76 komada municije kalibra 7.62 mm od automatske puške, 15 komada municije kalibra 7.9 mm od puške, i 14 komada municije kalibra 9 mm od pištolja - saopštili su iz Uprave policije.
Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju koji je naložio upućivanje municije na odgovarajuća vještačenja, a da se protiv M.J. podnese krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
Protiv njega je podnijet i zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka shodno Zakonu o oružju.
Regionalni centar bezbjednosti „Sjever“ će kao organ za sporovođenje zakona i dalje neselektivno i bez izuzetaka, odlučno i transparentno preduzimati mjere i radnje u cilju suzbijanja izvršenja krivičnih djela i prekršaja.