/ VAN VUKOVIć
05/10/2022 u 21:43 h
Dan portalDan portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
StoryEditor

Vuković: Samo odgovornim radom bilo je moguće povećati budžet Podgorice

Danas stojim pred vama prilično siguran da smo taj test položili tokom prethodne četiri godine i da je većina vas zadovoljna onim što smo uspjeli zajednički da postignemo, istakao je Vuković

Večeras je u sali Mjesne zajednice Donja Gorica, održana treća mini konvencija Pokreta „Svi za naš GRAD – dr Ivan Vuković“, na kojoj su kandidati razgovarali sa građanima Donje Gorice, Lješkopolja, Barutane, Gradca, Bera, Krusa i Komana.

Nosilac liste Pokreta “Svi za naš GRAD”, Vuković je rekao da prema ovom dijelu Podgorice ima poseban osjećaj obaveze i poštovanja, imajući u vidu ono što su generacije ljudi koji potiču iz ovih krajeva učinili za Crnu Goru.

“Nije lako dokazati se Lješnjanima i Lješkopoljcima. Danas stojim pred vama prilično siguran da smo taj test položili tokom prethodne četiri godine i da je većina vas zadovoljna onim što smo uspjeli zajednički da postignemo”, istakao je Vuković, napominjući da se između gradske uprave i mještana iz ovog dijela Podgorice izgradio poseban odnos međusobnog poštovanja i povjerenja.

Podsjećajući na brojne projekte koji su Podgoricu transformisali u lijepi, Vuković je istakao da je aktuelna gradska uprava svaki trenutak vremena i svaki euro novca utrošila u razvoj svih djelova grada.

- Od izgradnje šest novih bulevara, dva mosta, 17 parkova, 54 igrališta, 76 poligona, preko rekonstrukcije javne rasvjete, do početka gradnje projekta vijeka Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, nabavke novih autobusa i brojnih drugih. Podgorica se intenzivno razvijala, iako je sve oko nje stagniralo. Učinili smo da ljudi vjeruju u bolje sjutra i da više očekuju od nas. Dinamičan razvoj grada vidi se i u ovom dijelu Podgorice – novi bulevar koji povezuje Donju Goricu Kokote, Farmake, Lješansku nahiju i Bere i Kruse i Komane sa centrom grada, Jugozapadna obilaznica sa mostom Luča… “Uhvatili smo se u koštac sa višedecenijskim problemima – ljetos su ljudi iz ovih krajeva poslije 30-40 godina imali uredno vodosnabdijevanje, osposobili  smo vodoizvoiršte Kaluđerovo oko, rekonstruisali vodovodnu mrežu na Barutani, Goljemadima, selu Briđe, Bigor, Podstrana, Liješnje, Kokoti, izgradili novi vodovod u Komanima i Berima, krenuli da gradimo vodovodnu mrežu za Gornju Lješansku nahiju, a raspisuje se i tender za izgradnju rezervoara i poslije 100 godina će mještani Gornje Lješanske nahije dobiti vodu”, kazao je Vuković. On je podsjetio na izgrađena igrališta u ovom dijelu grada, uređene sportske poligone, sportsko-rekreativnu zonu u Farmacima, kao i radove koji su izvođeni u dvorištima i na objektima škola- navode u saopštenju.

Prisutnima su se obratili i kandidati za odbornike: Budimir Mugoša, Igor Radusinović, Saša Mijović i Dejan Asanović. 

- Nećemo zaspati na lovorikama kada pobijedimo 23. oktobra, jer nijesmo takvi ljudi. Nijesmo završili posao, čeka nas još puno projekata – izgradnja Zapadne obilaznice, koja će povezati Bulevar 21. maj sa novim bulevarom prema Danilovgradu. Ponosan sam na to kako smo radili u proteklom periodu. Samo odgovornim radom i domaćinskim odnosom bilo je moguće povećati budžet Podgorice sa 60 na 106 miliona eura. U prilog tome govori samo jedna od činjenica, a to je da je Glavni grad prošle godine potrošio pola miliona eura manje za plate, a govorimo o predizbornoj godini- istakao je Vuković.

- Nijesmo se dijelili, iako živimo u podijeljenom društvu. Uvijek smos ljudima razgovarali otvoreno, iskreno i pošteno. Radili smo u interesu svih, radili smo sve što smo mogli da bi ljudi živjeli bolje i ljepše, ne pitajući za koga glasaju i za koga će glasati. Mi smo vodili računa o interesima Podgorice, njenih građana, o interesu Crne Gore i sačuvali njen ponos i obraz- zaključio je Vuković.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
19. mart 2023 02:15