Iz Vlade poručuju da je zadržana umanjena akciza na dizel
- SHUTTERSTOCK

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Iz Vlade poručuju da je zadržana umanjena akciza na dizel

Vlada nastavlja da u toku turističke sezone primjenjuje umanjenje akcize na eurodizel, saopštio je Generalni sekretarijat Vlade Služba za informisanje javnosti.

U saopštenju navode nove cijene goriva:

"Na osnovu Odluke o visini akciza na promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, koju je Vlada Crne Gore usvojila večeras na elektronskoj sjednici, od 28. jula 2026. godine primjenjivaće se sljedeće cijene naftnih derivata:

- EUROSUPER 98 1.81

-EUROSUPER 95 1.77

-EURODIZEL 1.79"

- Rast cijena sirove nafte i naftnih derivata na međunarodnom tržištu nastavljen je usljed geopolitičkih tenzija na Bliskom istoku, kao i poremećaja u globalnim transportnim i snabdjevačkim lancima. U cilju ublažavanja uticaja rasta cijena na građane i privredu, Vlada i tokom turističke sezone nastavlja da primjenjuje umanjenje akcize na eurodizel, uz prilagođen nivo umanjenja u skladu sa važećom odlukom - zaključuju u saopštenju.

 

 

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Komentari ()

IZBOR UREDNIKA