Milatović sa predsjednikom Republike Grčke Konstantinosom Tasulasom / - SLUžBA PREDSJEDNIKA
16/05/2025 u 21:25 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Milatović sa grčkim kolegom: Zajednička posvećenosti evropskim vrijednostima i stabilnosti regiona Zapadnog Balkana

Predsjednik Crne Gore Jakov MIlatović sastao se danas u Tirani i sa predsjednikom Republike Grčke Konstantinosom Tasulasom.

- Prijatan razgovor sa predsjednikom Republike Grčke Konstantinosom Tasulasom na temu tradicionalno prijateljskih odnosa između naših zemalja, kao i zajedničke posvećenosti evropskim vrijednostima i stabilnosti regiona Zapadnog Balkana. Zahvalio sam Grčkoj na kontinuiranoj podršci evropskom putu Crne Gore, podsjetivši na značaj Solunske deklaracije iz 2003. godine, koja je postavila temelje evropske perspektive za zemlje Zapadnog Balkana - objavio je predsjednik Crne Gore na mreži X..

Kako je kazao, naglasio je grčkom kolegi da Crna Gora ostaje posvećena sprovođenju reformi s ciljem uspješnog završetka pregovaračkog procesa i članstva u Evropskoj uniji do 2028. godine.

(FOTO) Milatović se u Tirani susreo sa Makronom, Erdoganom, Sančezom, Fon der Lajen, Kalas...

- Tokom sastanka ocijenjeno je da odnose naših zemalja karakteriše i čvrsto savezništvo u okviru NATO-a, što je od posebne važnosti u kontekstu savremenih geopolitičkih izazova.  Predsjednika Tasulasa pozvao sam da posjeti Crnu Goru - zaključio je Milatović.

Milatović sa Zelenskim: Crna Gora pozdravlja mirovni proces zasnovan na čvrstim bezbjednosnim garancijama

 

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
14. jun 2025 23:43