
- Osjećamo potrebu da se obratimo javnosti nakon izjava predsjednika Crne Gore, posebno predstavnicima civilnog sektora, građanima i medijima, kako bismo iznijeli činjenice i zaštitili javni interes - kazao je Orahovac.
Ističe da Sporazum sa investitorima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata nije ni tajan, ni nezakonit.
- Naprotiv – u potpunosti je usklađen sa zakonima Crne Gore. Zato smatramo neprimjerenim da se politička pozicija koristi za stvaranje tenzija i destabilizaciju jednog procesa koji građani Ulcinja vide kao šansu – ne kao prijetnju - kazao je Orahovac.
Kako je naveo, NVO sektor zna koliko je važno da se svaki razvojni projekat temelji na vladavini prava, ali i na socijalnoj pravdi. A socijalna pravda znači i da Ulcinj više ne bude zapostavljen, i da njegovi građani imaju pravo na posao, infrastrukturu i život dostojan čovjeka.
- Ne tražimo ništa mimo zakona – ali tražimo da zakon bude isti za sve.
Građani Ulcinja, kao i mnoge lokalne zajednice u Crnoj Gori, zaslužuju da budu partneri države, a ne taoci političkih kalkulacija - istakao je Orahovac.