Vučurović: Srpski političari u Crnoj Gori će uvesti našu državu u EU

Jovan Jole Vucurovic

- IVAN PETROVIC-IPE

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Vučurović: Srpski političari u Crnoj Gori će uvesti našu državu u EU

Funkcioner Nove srpske demokratije Jovan Jole Vučurović izjavio je da "novi srpski odgovor za novo vrijeme" podrazumijeva snažnije učešće Srba u institucijama, nastavak evropskog puta Crne Gore i unapređenje položaja srpske zajednice u državi.

Vučurović je u saopštenju za medije naveo da će, prema stavu njegove partije, srpski političari u Crnoj Gori ostvariti spoljnopolitički cilj ulaska države u Evropsku uniju i da će to doprinijeti ponovnom povezivanju sa sunarodnicima u regionu.

- Novi srpski odgovor je činjenica da će srpski političari u Crnoj Gori uvesti našu državu u EU i prvi ostvariti spoljnopolitički cilj za koji se zalažu i naši sunarodnici u Srbiji i Republici Srpskoj, odnosno Bosni i Hercegovini, a koji će ponovo omogućiti da svi budemo zajedno - rekao je Vučurović.

Smatra da se ekonomske promjene u Crnoj Gori moraju odraziti na život građana, posebno srpske zajednice, navodeći da su povećane zarade, smanjena nezaposlenost i otvorene nove mogućnosti za zapošljavanje i razvoj.

Takođe je ocijenio i da se pitanja od značaja za srpski narod, poput položaja srpskog jezika i nacionalnih simbola, mogu rješavati kroz institucionalno djelovanje.

- Novi srpski odgovor je da se za narodnu zastavu, položaj srpskog jezika i brojna druga pitanja od značaja za srpski narod moramo boriti iznutra. Zajedno. Smireno. Odgovorno. U saradnji sa drugima, jer jedino tako ih možemo ostvariti - naveo je Vučurović.

Veće prisustvo Srba u državnim institucijama donosi, kako je istakao, konkretne rezultate, uključujući veće ulaganje u sredine u kojima živi srpsko stanovništvo i veću zastupljenost u javnoj upravi.

- Novi srpski odgovor je da prisustvo Srba u institucijama donosi konkretne rezultate. Više novca za opštine u kojima žive Srbi. Veće učešće Srba u državnim službama. Više investicija za srpske porodice i naše zajednice - kazao je Vučurović.

Novi srpski odgovor po njegovim riječima je i da Crna Gora pripada svim njenim građanima: Srbima, Crnogorcima, Albancima, Bošnjacima.

- Svima koji u njoj žive. Svima koji je smatraju svojim domom i u kome treba da budu pomireni i srećni. Novi srpski odgovor je da mi ne dolazimo odnekud sa strane. Mi smo ravnopravan dio Crne Gore i njenih korijena. Ne želimo nikakve sukobe. Želimo mir. Želimo poštovanje. Želimo Crnu Goru kao zemlju slobodnih, srećnih i bogatih ljudi. Na samom kraju, novi srpski odgovor je za budućnost Crne Gore, a oni koji žele da ostanu dio njene prošlosti zajedno sa onima koji su tu prošlost i skrojili, neka se jednom konačno javno legitimišu - zaključio je Vučurović.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Komentari ()

IZBOR UREDNIKA