Dan portal
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Otkriveno kad Tesla počinje sa proizvodnjom "sajbertraka"
Uprkos tome što se i dalje ne zna cijena finalne verzije vozila niti se precizno znaju njegove karakteristike, stotine hiljada potencijalnih kupaca već je platilo 100 dolara da rezerviše svoj „sajbertrak“
Više puta pomjeran početak proizvodnje je od „sajbertraka“ napravio nešto poput mita među obožavaocima električnih vozila, jer su mnogi više digli ruke od toga će pik-ap uopšte ugledati fabričku proizvodnju.
Uprkos tome što se i dalje ne zna cijena finalne verzije vozila niti se precizno znaju njegove karakteristike, stotine hiljada potencijalnih kupaca već je platilo 100 dolara da rezerviše svoj „sajbertrak“.
Prije tri godine, inicijalna cijena trebalo je da bude ispod 40.000 dolara, ali je kompanija „Tesla“ od tada podigla cijene svih svojih modela.
Tačan broj rezervisanih vozila nije poznat, ali ako je vjerovati izvršnom direktoru Ilonu Masku – kompanija je „dobila više porudžbina sajbertrakova nego što može da ispuni tri godine nakon početka proizvodnje“. U skladu sa tom tvrdnjom je i činjenica da je „Tesla“ u maju prekinula da prima porudžbine van SAD-a.
Prije mjesec dana, iz „Tesle“ je saopšteno da priprema svoju fabriku u Ostinu za početak novog modela.
Mask je u konferencijskom pozivu sa finansijskim analitičarima rekao da će „rana proizvodnja“ električnog pik-apa zakazana za sredinu 2023. godine.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU