Барани завршили наступ у АБА лиги / - фото: KK MORNAR/MEDIA PRO
07/05/2021 u 22:57 h

Будућност ВОЛИ у финалу АБА лиге

Подгоричани затворили полуфиналну серију са Морнаром већ у другом мечу у Бару. Након осцилација у првом полувремену, изабраници Дејана Милојевића у наставку стегли одбрану, Дела Вале са три везане тројке донио кључну предност

Кошаркаши Будућност ВОЛИ су савладали Морнар и у другом мечу полуфинала плеј-офа АБА лиге резултатом 92:81 (27:20, 25:30, 27:17, 13:14) и изборили пласман у финале, гдје чекају побједника мајсторице између Црвене звезде и Игокее, која је на програму у уторак у Београду.

Прво полувријеме су обиљежиле велике осцилације. Домаћи су за прва два минута и 90 секунди убацили 10 поена, имали плус шест, али су „плави” наредних 7,47 минута ријешили у своју корист резултатом 23:10 и дошли до седам поена предности (27:20). Барани су у другој четвртини повратили ритам, серијом 9:2 преокренули на 31:29, али су код 38:34, изабраници Дејана Милојевића узвратили истом мјером и на семафору је писало 40:43. Контролисали су у тим моментима Подгоричани ситуацију на паркету, затим након одмора изашли још агресивније у одбрани и први пут дошли до двоцифрене предности у 34. минуту (67:57). У финишу треће дионице је Амедео Дела Вале са двије везане тројке изазвао Николу Ивановића. Џони додао још једну и гости су се одвојили на великих 15 поена разлике (79:64). Џејкоб Пулен је у последњој секунди треће четвртине погодио тројку, али је одмах на старту последњег периода узвратио Дела Вале и наслућивало се да се Морнару затварају врата финала.

Најефикаснији у побједничком тиму је био Џастин Кобс са 21. поеном. Одличну подршку је имао у Дела Валеу и Вилију Риду. Италијан је убацио 17, Американац 14 поена, а блокадама је сломио морал домаћима. Двоцифрен је био још Ивановић са 10 поена, док је Петар Поповић остао на девет из прве четвртине, када је шутирао без промашаја.

Код Морнара је Дерик Нидам убацио 16 поена, Тејлор Смит је имао 12, Немања Врањеш 11, а двоцифрен је био и Џејкоб Пулен са 10 поена.

25. april 2024 10:56