Пресудила трећа четвртина / - фото: Крсто Вуловић
10/05/2021 u 19:59 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Јадран на корак од седме везане титуле

Новљани савладали Приморац у Будви (8:6) у трећој утакмици финала плеј-офа првенства Црне Горе. Пресудила серија гостију 5:0 у трећој четвртини. Изабраници Петра Радановића већ у четвратак на свом базену имају шансу да стигну до треће побједе и закључе серију

Ватерполисти Јадрана савладали су Приморац у трећем мечу финала плеј-офа првенства Црне Горе 8:6 (1:0, 1:1, 5:2, 1:3) и стекли прилику да у четвртак на свом базену прославе седму узастопну титулу.

Одбране су царовале на старту.

Чекало се седам минута на први гол.

Прво су Никола Бркић и Константин Аверка откључали браву которских врата.

„Домаће” је на семафор уписао Ђорђије Станојевић у 10. минуту (1:2).

Новљани скоро цијелу четвртину нису успијевали да затресу мрежу.

Главни кривац за то је био голман Приморца Александро Краљ.

Међутим, прорадили су изабраници Петра Радановића у трећој четвртини, постизали голове као на траци и серијом 5:0 ријешили питање побједника (7:1).

Тим са Шквера је предводио Константин Аверка са четири поготка, Јован Вујовић је постигао два, Никола Бркић и Ђуро Радовић по један гол,

Стријелци за Приморац су били Мирослав Перковић, Ђорђије Станојевић, Милош Вукшић, Душан Матковић, Ешворт Молтен и Угљеша Вукасовић.

19. april 2024 23:37