Дерби који може одредити шампиона Ла лиге / - интернет
08/05/2021 u 15:59 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Реми Барсе и Атлетика без голова, борба за титулу далеко од ријешене

Најзадовољнији овим резултатом ће бити Реал Мадрид, који ће ако у сјутрашњем мечу буде савладао Севиљу имати све у својим рукама.

Без побједника је завршен меч на „Камп Ноу”. Коначан резултат дуела Барселоне и Атлетика је 0-0, и мадриђани могу бити задовољни крајњим исходом али не у потпуности. Најзадовољнији овим резултатом ће бити Реал Мадрид, који ће ако у сјутрашњем мечу буде савладао Севиљу имати све у својим рукама. Дакле борба за титулу у Ла Лиги, далеко је од ријешене

Крај меча на „Камп Ноу”.

92. минут Корнер је последња прилика за Атлетико

90. минут Ударац Месија одлази поред гола. Још само два минута судијске надокнаде

89. минут Слободан ударац за Барселону са неких двадесетак метара, фаулиран је Меси.

85. минут Каква прилика за Дембелеа, али његов ударац главом са пет, шест метара одлази преко гола. Барса пропушта изгледну прилику и ово их може коштати титуле

80. минут Још 10 минута до краја плус судијска надокнада. Ако овако остане, највише ће профитирати трећи конкурент за титутлу, односно екипа Реал Мадрида.

75. минут Серхи Роберто и Дембеле улазе у игру, вани иду Педри и Дест. И Барса је обавила све своје измјене.

72. минут Кореа иде ван, Кондогбија улази у игру. Ово је трећа измјена у редовима гостију

71. минут Караско је имао изгледну прилику да затресе мрежу, али фаулирао је Пикеа практично рвачким захватом.

70. минут Араухо је био у офсајду. Иако је затресао мрежу, гол неће бити признат. Остаје 0-0

67. минут Измјена у редовима Атлетика. Саул иде ван, а у игру улази Жоао Феликс

66. минут Коке добија жути картон због фаула над Месијем. Добра прилика за Барсу да из слободног ударца угрози гол Атлетика. Облак поново феноменалан, корнер за Барсу

64. минут Покушао је и Пике главом, али Облак на висини задатка

63. минут Мориба је шутирао али Ермосо блокира само корнер за Барселону

62. минут Игра се веома грубо, 16-9 у причињеним прекршајима у корист Атлетика

58. минут Атлетико је успоставио свој темпо. Жути картон добија први фудбалер Барселоне Мориба

48. минут Покушао је и Суарез, али недовољно прецизан. Појачава се темпо на обије стране

47. минут Ленгле је покушао главом на пас Месија, али далеко од изгледне прилике

46. минут Ево још једне измјене у екипи Барселоне, излази Мингеза у игри је Араухо

Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена, Барселона- Атлетико Мадрид 0-0.

Играће се четири минута судијске надокнаде у првом полувремену

45. минут Сјајно убачена лопта, Фелипе је остао сам али очајно шутирао. Остаје 0-0

45. минут Педри сјајно интервенише. Љоренте је шутирао, али само корнер.

43. минут Караско је ушао у казнени простор Барселоне али је био себичан. Његов шут је изблокиран

41. минут Какав соло продор Месија, прошао је кроз одбрану Атлетика и шутирао, али Облак феноменално интервенише. Корнер за Барселону. Облак поново сигуран

37. минут Тер штеген је закачио Суареза по глави, који је покушао да закуца лопту након шута Караска али ништа од пенала, само корнер за Атлетико

36. минут Ево и првог жутог картона, Саул је повукао Месија

35. минут Тер Штеген је опет сачувао Барселону, Суарез је пробао из мртвог угла, али њемачки голман је био успјешнији.

34. минут Љоренте је шутирао, Тер Штеген крајњим напорима одбранио, а Караско је био у офсајду.

30. минут Бускетс ће ипак морати ван, дјелује да ударац који је задобио у дуелу са Савићем ипак није био безазлен. У игру ће мјесто њега ће млади Мориба.

29. минут Гризман је шутирао, али Облак је био сигуран. Барса је коначно запријетила

27. минут Судар главама Савића и Бускетса, услиједиће краћа пауза док се шпанском фудбалеру укаже помоћ

22. минут Половина првог полувремена, Барселона далеко од своје препознатљиве офанзивне игре, „јорганџије” су за сада агилније али то нису успјеле да наплате. Резултат је и даље 0-0

18. минут Каква прилика за Ателтико, Ленгле је скренуо шут Корее, само корнер за Атлетико

17. минут Уиграна акција Барселоне није прошла, Савић је рашчистио. Резултат остаје 0-0

12. минут Лемар је остао на трави, Барселона је кренула у напад и изборила корнер. Ипак, после само 12 минута, прва измјена, Саул ће у игру умјесто Лемара

9. минут Слободан ударац Суареза, али Тер Штеген је сигуран

7. минут Атлетико је наметнуо свој стил игре, за сада игра се тврдо на средини терена

3. минут Лемар је шутирао, Тер Штеген неопрезно реаговао, али исправио се, Атлетико је први приптријетио

Меч на „Камп Ноуу” је почео, Барса је прва кренула са центра

Ускоро почиње можда и наjважниjа утакмица у Ла Лиги ове сезоне. Барселона дочекује Атлетико Мадрид, и овај меч ће додатно закомпликовати или ће избацити Барселону из борбе за титулу.

Уколико Барса данас изгуби заостајаће за Атлетиком пет бодова и вјероватно би се опростила од борбе за трофеј. Када је ријеч о међусобној статистици, у последњих пет дуела, обије екипе су славиле по два пута, док је један меч завршен без побједника. Међутим, оно што отежава ситуацију за „јорганџије” јесте да од када је на клупи Дијего Симеоне, никада нису савладали данашњег ривала на „Камп Ноу”. Оно што „Блауграни” може представљати проблем, јесте одсуство Роналда Кумана коjи jе против Гранаде у претходном колу искључен па jе добио двије утакмице суспензиjе. Барса неће моћи да рачуна на повријеђене Фатија и Кутиња, док је мадридска екипа комплетна.

Судија на овом мечу биће Матео Лахоз.

Атлетико жели титулу, у току доброг дијела првентства имали су и двоцифрену предност у односу на Барселону и Реал, међутим серијом лошијих резултата су у борбу вратили данашњег ривала, као и Реал, а чак и Севиља из прикрајка вреба своју шансу.

За Барселону данас ће у стартној постави наступити: Тер Штеген, Пике, Педри, Мингеза, Меси, Ленгле, Гризман, Дест, Де Јонг, Бускетс и Алба.

На клупи ће бити: Араухо, Брајтвајт, Комас, Дембеле, Фирпо, Мориб, Нето, Пјанић, Пуиг, Роберто, Тринкао и Умтити.

За Атлетико ће наступити: Облак, Караско, Кореа, Фелипе, Хермосо, Коке, Лемар, Љоренте, Савић, Суарез и Трипије.

На клупи ће бити: Дембеле, Хименез, Грбић, Ерера, Жоао Феликс, Кондогбиа, Лоди, Саул, Тореира, Витоло и Врсаљко.

25. april 2024 21:24