Tomislav Đinović / -FOTO: BSCG
16/03/2024 u 21:34 h

Đinović i Radunović za zlato u Beogradu

Crnogorski bokseri obezbijedili šest medalja na 61. međunarodnom turniru "Beohradski pobjednik"

Crnogorski bokser Tomislav Đinović plasirao se u finale međunarodnog bokserskog turnira Beogradski pobjednik, dok su Stefan Savković, Nikola Lekić i Nina Radenović poraženi u polufinalnim mečevima.

Đinović je u polufinalnom meču kategorije do 60 kilograma pobijedio Artura Garariana iz Jermenije.

U borbi za zlato čeka ga sjutra Rus Aršak Tovmasian.

Đinović je u prva dva kola eliminisao Mađara Krizita Kovača i Stefana Camovića iz Srbije.

Na korak od finala, poslije dva trijumfa, stao je Savković, koji je u polufinalnoj borbi izgubio od Sabarzahana Akalikova iz Kazakstana.

U kategoriji do 92 kilograma, Lekić je poražen od Rusa Ramazana Dadajeva, dok je od Radenović u kategoriji do 63 kilograma bolja bila Ruskinja Kristina Kulhulova, koja boksuje za Srbiju.

Medalju je, kao Savković, Lekić i Radenović, osvojio i Petar Liješević, koji zbog povrede palca desne ruke nije mogao da se suprostavi Hamletu Harutjanu iz Jermenije.

Za zlatnu medalju boriće se sjutra i Tamara Radunović protiv Rikol Maels iz Francuske.

15. maj 2024 05:49