Porudzbenica
Riječ
Dana |
JOHANES HAN, KOMESAR ZA PREGOVORE O PRIDRUŽIVANjU EU:
Naizgled politički motivisana otpuštanja rukovodstva RTCG predstavljaju dalje pogoršanje situacije, kao i incidenti fizičkog nasilja nad novinarima. Takve odluke su protiv slobode izražavanja i medija.
|
Vic
Dana :) |
Majka prebacuje kćerki:
– Ako sam ti rekla da su svi muškarci isti, ti to ne moraš da provjeravaš baš svakog dana!
|

|
|
|
|
Hronika
ODBIJENA ŽALBA EMINA HUSOVIĆA
Privođenje Husovića (Foto: portal Vijesti)
Potpukovnik ostaje u pritvoru
Potpukovnik Vojske Crne Gore Emin Husović ostaće u pritvoru zbog sumnje da je pokušao da ubije koleginicu A.Lj., odlučio je Apelacioni sud.
Husoviću je Viši sud u Podgorici produžio pritvor zbog opasnosti od bjekstva i uticaja na svjedoke. Na tu odluku žalio se njegov branilac, ali je Apelacioni sud tu žalbu odbacio kao neosnovanu.
On se sumnjiči za krivična djela ubistvo u pokušaju i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija. U rješenju suda navedeno je da je Husović osnovano sumnjiv da je 25. juna, oko 11 sati, u Podgorici, u zgradi Ministarstva odbrane, sa umišljajem pokušao da liši života oštećenu A.Lj. On je,prema sumnjama istražitelja, došao na vrata kabineta oštećene držeći u ruci repetirani pištolj „CZ“ kalibar 9 mm, za koji se osnovano sumnja da je neovlašćeno držao, i usmjerio ga u pravcu koleginice, upućujući joj riječi: „Ubiću te!“ U predkabinetu se u tom trenutku nalazio njegov kolega D.M., koji je uhvatio pištolj i spustio ga u pravcu poda kako bi spriječio okrivljenog u izvršenju krivičnog djela. Tada je okrivljeni ispalio jedan projektil u pod.
Sudije su ocijenile da postoji strah da će Husović pobjeći ukoliko se nađe na slobodi jer mu prijeti visoka kazna zatvora.
– Ta opasnost povećana je činjenicom da mu najbvliža rodbina živi van granica Crne Gore, te da bi mu mogli pomoći u skrivanju. Takođe, u nastavku istrage potrebno je saslušati još nekoliko svjedoka na koje bi Husović, ukoliko se nađe na slobodi, mogao da utiče i na taj način ometa vođenje postupka. Kako je ovaj sud utvrdio da je prvostepeni sud osnovano i zakonito produžio pritvor okrivljenom E.H. po navedenim pritvorskim osnovima, te za takvu svoju odluku dao jasne i uvjerljive razloge, o kojima se ovaj sud izjasnio u obrazloženju ovog rješenja, to prvostepenim rješenjem, po nalaženju ovog suda, navedenom optuženom nije povrijeđeno nijedno od Ustavom Crne Gore i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda zajemčenih prava i sloboda – piše u rješenju Apelacionog suda.
M.V.P.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
Uslovi korišćenja
Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama.
Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.
MARKETING
loading...
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|