Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Tri ministra nezakonito podijelila sedam miliona? * Đukanović će okrenuti leđa EU * Zvicer i Kašćelan locirani u Njemačkoj * Nećemo smanjivati cijenu uglja * Tajfun odnio najmanje 64 života * Stoljeće od proboja * LOKANDA
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 17-09-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
ZLATKO VUJOVIĆ, PREDSJEDNIK UO CEMI-ja:
Crna Gora ne može u Evropsku uniju ako su lideri ključnih NVO predmet progona vladajućih struktura i od njih kontrolisanih medija.

Vic Dana :)

Sekretarica zove direktora zoološkog vrta koji je trenutno na službenom putu i pita ga:
– Gospodine direktore, umro je majmun. Da nabavimo novog ili da čekamo vas?


Pričaju dvije plavuše:
– Jesi li čula da je našeg dimnjačara pregazio auto?
– Strašno! Više nismo sigurni ni na krovu!
Srela se dva tipa na nebu.
– Od čega si ti umro?
– Od zime!
– A ti?
– Od sreće!
– Kako to – od sreće?!
– Eto, dođem ja kući, zateknem ženu u krevetu i odmah pretražim cijelu kuću: podrum, tavan, ispod kreveta. Ne nađem nigdje nikog i od sreće umrem.
– E, idiote, da si pogledao u zamrzivač, danas bismo obojica bili živi!







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Hronika NAKON ŠTO JE KONSTATOVANO DA NIJE DOŠLO DO ZASTARE U SLUČAJU TROVANJA DJECE U ČANJU
Vasilije Gvozdenović Predmet još nije stigao u Viši sud
Dan - novi portal
Postupak koji se prije sedam godina vodio protiv Vasilija Gvozdenovića i njegove firme zbog trovanja djece u Čanju ipak nije zastario, konstatovale su sudije najviše sudske instance u junu ove godine. Ustavni sud je prihvatio žalbu roditelja djece, koji su tražili ponavljanje krivičnog postupka protiv Gvozdenovića i ukinuo presudu Višeg suda, kojom je optužba protiv njega odbijena zbog zastare.
Međutim, već tri mjeseca od donošenja te odluke spisi predmeta se i dalje nalaze u Ustavnom sudu, koji predmet nije proslijedio Višem sudu u Podgorici na ponovno odlučivanje.
Iz Višeg suda „Danu” su odgovorili da još nijesu dobili odluku Ustavnog suda.
Pravosnažnom odlukom crnogorskih sudova Gvozdenović je ranije oslobođen optužbi zbog zastare. Roditelji su se nakon toga obratili Ustavnom sudu, navodeći da nijesu ispoštovana zagarantovana prava njihove djece propisana Ustavom Crne Gore, Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, Evropskom konvencijom o pravima djeteta...
U ustavnoj žalbi se, između ostalog, navodi da je djeci u krivičnom postupku povrijeđeno pravo na pravično suđenje, pravo na djelotvorni pravni lijek, pravo djeteta da bude saslušano u prisustvu roditelja, stručnih lica-socijalnog radnika, psihologa, pedagoga (organa starateljstva), branioca...
Dodaje se i da država nije preduzela sve odgovarajuće mjere da osigura zaštitu djeteta od svih oblika diskriminacije, a ukazano je i na nepostupanje države da u svim akcijama u vezi s djecom najbolji interesi djeteta budu od prvenstvenog značaja... Vrhovno državno tužilaštvo je u decembru prošle godine odbilo preispitivanje presude kojom je Gvozdenović zbog zastare oslobođen optužbi za trovanje djece.
U tužilaštvu su ocijenili da je Viši sud pravilno presudio, te da nema osnova za podizanje zahtjeva za zaštitu zakonitosti.
Poslednjom presudom Višeg suda odbijena je optužba protiv Gvozdenovića zbog zastare i preinačena je presuda barskog Osnovnog suda, pred kojom je on uslovno osuđen.
Za razliku od prethodnog puta, kada je upravo Viši sud ocijenio da do zastare nije došlo jer se radi o maloljetnicima, ovog puta isti sud drugačije je tumačio zakon, pa je odlučio da je postupak ipak zastario.
Vijeće sudija Višeg suda u kojem su bili Boris Savić, Miljana Pavlićević i Radomir Ivanović, ovog puta je zaključilo da apsolutna zastarjelost u ovom slučaju svakako nastupa četiri godine od izvršenja djela.
Drugo vijeće istog suda ranije je ukinulo prvostepenu presudu, kada je isticano da u postupku u kome su maloljetnici oštećena lica ne može teći rok za zastaru sve do njihovog punoljetstva. Tada su sudili Milenka Žižić, Miroslav Bašović i Dragica Vuković.
Nakon odluke Ustavnog suda, i Vrhovni sud je polovinom prošlog mjeseca odlučio da u postupcima u kojima su oštećena maloljetna lica ne teče zastara krivičnog gonjenja dok djeca ne navrše 18 godina. U odluci pojašnjavaju da je takav stav donesen nakon što su se u praksi sudova pojavila različita tumačenja Krivičnog zakona po tom pitanju.
VJ.D.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Uslovi korišćenja

Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama. Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.

MARKETING
loading...
Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"