Porudzbenica
Riječ
Dana |
Miodrag Vujović, jedan od osnivača LSCG:
– Dok je DPS na vlasti, život, sloboda i imovina nijesu sigurni.
|
Vic
Dana :) |
Sretne plavuša prijateljicu i pita je: - Šta je bilo? Djeluješ mi nešto neraspoloženo. - Ma, muž mi prije nekoliko dana izašao da kupi cigarete i još se nije vratio. - Šta je tu tako strašno, evo ti cigareta, zapali!
Razgovaraju dva seljaka i kaže jedan: Nekako ti je mršava ona krava. - Šta ću kad je praznovjerna! - Kako praznovjerna?
- Ma jede samo djetelinu s četiri lista.
|

|
|
|
|
Hronika - datum: 2021-02-23
BORO NOVAKOVIĆ TUŽIO DRŽAVU ZBOG TRI GODINE PROVEDENE U PRITVORU U SLUČAJU „KALUĐERSKI LAZ“
Boro Novaković
Traži odštetu od 40 hiljada
U bjelopoljskom Višem sudu juče je održano ročište po tužbi Bora Novakovića (52) iz Berana za naknadu nematerijalne štete zbog neosnovanog lišenja slobode na ime neostvarene zarade na radnom mjestu, kao i prihoda od poljoprivrede i izdataka porodice, u ukupnom iznosu od 40 hiljada eura. Ovaj predmet se nalazi u Višem sudu, nakon što je djelimičnu presudu donio Osnovni sud u Beranama.
– Održali smo ročište, na kojem je svoj nalaz pojasnio vještak poljoprivredne struke, dok će na sledećem suđenju biti saslušan vještak finansijske struke – kazala je sudija Binasa Bektašević.
Novaković je u tužbi istakao da je greškom tužilaštva neosnovano držan u pritvoru tri godine, odnosno 1.095 dana, zbog slučaja „Kaluđerski laz“ u kojem je pravosnažno oslobođen optužbe da je izvršio krivično djelo ratni zločin protiv civilnog stanovništva.
Ranije je pravosnažna postala presuda kojom se Država Crna Gora obavezuje da na ime nematerijalne štete zbog neosnovanog lišenja slobode isplati Novakoviću iznos od 104.400 eura, a da na ime parničnog postupka plati 1.342 eura.
– Pred Višim sudom u Bijelom Polju protiv tužioca je vođen krivični postupak zbog krivičnog djela ratni zločin protiv civilnog stanovništva Krivičnog zakonika Savezne Republike Jugoslavije, koji je okončan pravosnažnom oslobađajućom presudom. Bio je porodičan čovjek, otac dvoje djece i ranije nije bio osuđivan –navodi se u djelimičnoj presudi Višeg suda.
Optuženima u predmetu „Kaluđerski Laz“ prvobitno je stavljena na teret smrt 23 osobe, ali je taj broj kasnije smanjen na 15 jer je tokom postupka dokazano da je smrt kod osam osoba nastupila prije nego što se desio zločin.
M.N.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|