Srednjoškolci beranske Gimnazije „Panto Mališić” i Srednje stručne škole ovjerili su ispit zrelosti na proslavi maturske večeri. Šarmantni, lijepi, veseli i elegantno obučeni maturanti su svojim „nastupom” na glavnom gradskom šetalištu izazivali dugotrajne pozdrave nekoliko hiljada svojih sugrađana koji su im poželjeli sve najljepše na putu novih životnih izazova. Oni su nakon toga, u društvu svojih profesora, nezaboravno slavlje nastavili u hotelu „Berane“.
- U našoj školi ostavili ste jedan dio svoje mladosti, usvojili nova znanja i stekli početnu životnu zrelost. Želim da i u narednom periodu koračate stazama uspjeha - naglasio je direktor Gimnazije „Panto Mališić“ Sreten Lutovac obraćajući se slavljenicima.
Sličnu poruku poslao je i direktor Srednje stručne škole Naser Gargović, ističući da je bilo pravo zadovoljstvo biti u društvu razdraganih djevojaka i mladića koji su tokom minulog školovanja posvjedočili da će biti dostojni reprezenti ustanove u kojoj su stekli srednjoškolsko obrazovanje.
- Želim da i dalje postižu zapažene rezultate i da postanu dobri ljudi, vrsni stručnjaci i intelektualci, koji će biti od koristi i sebi i sredinama u kojima bidu živjeli i radili - poručio je Gargović.
D.J.
gimnazija
IV-1
Odjeljenski starješina
Ljiljana Mašović
Ana Božović
Anja Božović
Anastasija Deletić
Tamara Đurišić
Vasilije Guberinić
Luka Kastratović
Ena Kožar
Vasilije Lutovac
Irena Marsenić
Ana Novović
Nemanja Novović
Nikola Paunović
Ljudmila Radivojević
Ksenija Raković
Zlatko Raković
Milica Ralević
Bobana Senić
Miljan Simonović
Damir Šabotić
Elena Šarenac
Mileta Šćekić
Stefan Vesković
Luka Zečević
IV-2
Odjeljenski starješina
Zlatica Obradović
Bobana Bojović
Danijela Bojović
Pavle Bojović
Milica Boričić
Tamara Čukić
Marko Ćorac
Jovana Dačević
Vladimir Golubović
Slavoljub Lutovac
Elmir Malezić
Vladimir Miletić
Jelena Milić
Anastasija Novović
Pavle Osmajlić
Tamara Pantović
Anja Radnić
Nina Raičević
Dražen Ralević
Bojana Rmuš
Dalila Selmanović
Ksenija Stijović
Stefan Stojanović
Maša Šekularac
Marija Živković
IV-3
Odjeljenski starješina
Radič Radević
Danilo Barjaktarović
Stefan Barjaktarović
Vasilije Bojović
Matija Boričić
Nevenka Bubanja
Andrea Bulat
Danilo Đukić
Milun Đurović
Minela Hadrović
Viktor Janković
Elsan Jašarović
Vasilija Joksimović
Kristina Knežević
Marko Knežević
Amar Kujović
Dino Kujović
Nađa Laban
Tamara Marjanović
Sofija Martinović
Sanja Maslar
Ana Rudanović
Dijana Senić
Igor Šćekić
Jovan Tijanić
Andrijana Vuksanović
Stela Zejnilović
Marta Zečević
IV-4
Odjeljenski starješina
Vanja Lutovac
Amina Adrović
Miljan Aković
Đorđe Anđić
Anđela Babić
Anđela Barjaktarović
Hristina Barjaktarović
Isidora Bjelajac
Ksenija Bulatović
Miloš Čukić
Teodora Jašović
Srđan Kenjić
Jana Knežević
Lejla Kočan
Irma Korać
Alma Krasnić
Aleksnadra Lutovac
Jana Lutovac
Milovan Marić
Aleksa Marinković
Milica Maslovarić
Monika Mulić
Nikola Obradović
Ivana Pajović
Saška Pantović
Petar Ralević
Almina Šabotić
Filip Šćekić
Branko Trifunović
Jovana Unković
IV-5
Odjeljenski straješina
Milica Novović
Edis Agović
Ermin Agović
Enver Adrović
Merin Alilović
Katarina Babović
Kristina Babović
Jelena Barjaktarović
Vladana Deletić
Marija Došljak
Selma Halilović
Milan Ivanović
Savo Ivezić
Matija Janić
Tijana Karličić
Miloš Kastratović
Stefan Kolić
Mila Labudović
Valentina Magdelinić
Milan Marsenić
Veselin Popović
Maja Simonović
Aleksandra Šćekić
Lejla Tiganj
Filip Vesković
Vukman Vulević
Anđela Županjac
SREDNjA STRUČNA ŠKOLA
III-4
frizer
Odjeljenski straješina
Dragomir Đukić
Razija Agović
Eris Adrović
Milica Aleksić
Adelisa Arslani
Aleksandar Vujović
Anđela Dragićević
Elvisa Duraković
Belma Erović
Arijeta Kasumović
Aldin Kardović
Saška Marković
Lidija Protić
Hilda Radončić
Milka Raičević
Jelena Stavljenić
Jovana Stojanović
Ahmedin Taraniš
Jovana Ćulafić
Hasnija Škrijelj
Ana Šćekić
IV-1
Elektrotehničar energetike
Odjeljenski straješina
Biljana Merdović
Nikola Babić
Luka Vuković
Nenad Dobrašinović
Darko Đukić
Mladen Jokić
Nermin Kožar
Darko Nedović
Miodrag Nedović
Stanko Popović
Vuko Raičević
Danilo Džiknić
Mijodrag Šćekić
IV - 2
Elektrotehničar računara
Odjeljenski straješina
Ljopče Došljak
Bermin Adrović
Anđelo Babović
Željka Bakić
Hamdija Begović
Stefan Bubanja
Mijajlo Golubović
Ujkan Gutić
Veselin Zekić
Savo Radivojević
Darija Radnić
Kristina Ralević
IV - 3
Građevinski tehničar za visokogradnju
Odjeljenski starješina
Rade Jolić
Bogdan Bubanja
Bojo Bubanja
Marko Vojinović
Bojan Vlahović
Adis Demić
Aleksa Đurišić
Dženis Hot
Adis Džogović