Plavuša se našla s prijateljicama na kafi i nakon par minuta se pohvali:
Plavuša veselo odgovori:
- Skinula sam šminku!

Sport
Šarlot Kala osvojila prvo zlato na ZOI Prvo zlato otišlo u Švedsku
Prvu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu je osvojila Šveđanka Šarlot Kala, u kros kantri skijanju u skijatlonu. Kala je do trijumfa u trci na 15 kilometara došla u vremenu od 40:44.9 minuta, sa skoro osam sekundi prednosti u odnosu na Marit Bjergen iz Norveške, dok je treća bila Finkinja Krista Permekoski, koja je bila dvije sekunde iza Norvežanke. Tridesetogodišnja Kala je dva kilometra prije cilja uspjela da se odvoji od rivalki, koje je predvodila Bjergenova, a potom zadrži prednost koja nije prelazila deset sekundi. Iza nje je bilo mnogo neizvjesnije, a Bjergenova je uspjela da se zadrži na čelu grupe i u borbi za srebro pobijedi Permekoski i Šveđanku Ebu Anderson. Kali je zlato koje je osvojila u Južnoj Koreji treće u karijeri, i to na trećim Zimskim olimpijskim igrama zaredom, po čemu je prva Šveđanka kojoj je to pošlo za rukom. Prije osam godina, u Vankuveru, okitila se najsjajnijim odličjem na 10 kilometara slobodno, a u Sočiju je osvojila zlato sa švedskom štafetom. Uz to ima još tri srebra, dva pojedinačna i jedno timsko. Srebro Bjergenova je 11. olimpijska medalja za Norvežanku, koja je tako postala najtrofejnija olimpijka u istoriji zimskih igara. Za Permekoski je bronza prva individualna medalja na Igrama, a prije četiri godine se okitila srebrom u štafeti sa sunarodnicama. Andersonova je na četvrtom mjestu bila samo osam desetinki iza Finkinje, a najbolje četiri slijedile su Amerikanka Džesika Digins, Natali fon Zibental iz Švajcarske, Austrijanka Treza Štadlober i Natalija Neprijeva, koja se takmiči pod nezavisnom zastavom. Od skijašica iz regiona najbolji rezultat ostvarila je Slovenka Manca Slabanja, koja je zauzela 59. mjesto.

Domaćin slavi Lima

Korejski klizač Hjo-Jun Lim osvojio je titulu na 1.500 metara na kratkoj stazi i tako domaćinu Igara donio prvo najsjajnije odličje na Igrama u Pjongčangu. Ali nije sve proteklo bez problema, pošto je postojala mogućnost da će Korejanac biti kažnjen zbog incidenta koji je viđen u ranoj fazi trke. Međutim, njegovo zlato je vrlo brzo potvrđeno. Lim, kojem je ovo najveći uspjeh karijere, pošto nije imao nijednu medalju sa velikih takmičenja do Pjongčanga je na polovini trke izbio na čelo. Na putu do trijumfa, Lim je ostvario olimpijski rekord u vremenu od 2:10.485 minuta, a u cilju je imao sedam stotinki prednosti u odnosu na Holanđanina Knegta Šinkijea. Treći je bio Rus Semen Jelistratov, koji se takmiči pod nezavisnom zastavom, čatvrti Kanađanin Samjuel Žirar, ispred Šaolina Šandora Lijua iz Mađarske, Isaka de Lata iz Holandije i Francuza Tiboa Fokonea. Kanađanin Šarl Amlen kažnjen je zbog incidenta u kojem je iz trke izbačen domaći takmičar Daeheon Hvang, a njih dvojica jedini nisu završili finale.
Dalmajer superiorno do titule u sprintu na 7.5 km

Njemačka bijatlonka Laura Dalmajer prvi put se okitila titulom olimpijske šampionke pošto je trijumfovala u sprintu na 7,5 kilometara. Ona je do zlata došla u vremenu od 21:05.2 minuta bez ijednog promašaja. Drugo mjesto zauzela je Norvežanka Marte Olsbu, koja je imala 24 sekunde zaostatka, a treća je bila Veronika Vitkova iz Češke, još sekundu i po dalje. I Olsbu i Vitkova su zaradile po jednu kaznu zbog promašaja. Aktuelna petostruka svjetska šampionka opravdala je epitet favorita, iako je to jedina disciplina u kojoj se prošle godine u Hojfilcenu nije okitila zlatom. Od starta je nametnula svoj ritam, kontrolisala je trku i na kraju rutinski slavila. Iza nje viđena je velika borba, a 11 bijatlonki dijelilo je pola minuta. Olsbu je bila najbolja od ostalih i tako je došla do najboljeg rezultata karjjere, pošto je prethodno najveće uspjehe ostvarila kao dio norveške štafete. Isti slučaj je i sa Vitkovom, ali ona iza sebe već ima jednu olimpijsku medalju – srebro u mješovitoj štafeti iz Sočija prije četiri godine. Najbolje tri slijedila je Francuskinja Mari Doran Aber, ispred Vanese Hinc iz Njemačke, Italijanke Lize Vitoci i Hane Eberg iz Švedske. Od bijatlonki iz regiona, najbolji plasman upisala je Slovenka Anja Eržen koja je zauzela 45. mjesto, sa više od dva i po minuta iza Dalmajerove.

Holanđanke na podijumu trke na 3.000 m
Holandska klizačica Karlijn Ahterekte predvodila je trostruki trijumf svoje zemlje, pošto je slavila u trci na 3.000 metara. Ona je napravila veliko iznenađenje pobijedivši za osam stotinki jednu od najboljih klizačica svih vremena Iren Vist, koja je branila titulu osvojenu prije četiri godine u Sočiju u toj disciplini. Njima dvijema se na podijumu pridružila Antoanet de Jong, koja je bila 81 stoti dio sekunde iza nove olimpijske šampionke. Dvadesetosmogodišnja Ahterekte je u Pjongčangu došla do najvećeg uspjeha karijere, pošto je prethodno imala po jedno svjetsko i evropsko srebro. Vist je broj svojih olimpijskih odličja dovela do devet, pošto uz četiri zlata ima četiri srebra i jednu bronzu. De Jongovoj je bronza koju je osvojila prva olimpijska medalja, a u toj disciplini ima dvije svjetske bronze. Iza djevojaka iz Holandije slijedila je Čehinja Martina Sablikova, koja je bila više od sekunde iza, a iza nje su redom kroz cilj prošle Miho Takagi iz Japana, Kanađanke Ivano Blondan i Izabel Vajdeman, kao i japanska klizačica Ajano Sato.