Hrabrost je kada dodeš kući usred noći dobro pijan, žena te čeka sa metlom u ruci, a ti je pitaš:
– Čistiš ili se spremaš negdje da odletiš?
Kako Bosanac posti na vodi?
Uzme parče slanine, sjedne u čamac i ode na rijeku!

Sport KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI OD REALA U 29. KOLU EVROLIGE
Dončić presudio crveno-belima Crvena zvezda – Real 79:82 (20:27, 19:16, 18:21, 22:18)
Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: oko 6000. Sudije: Hristodulu (Grčka), Zamojski (Poljska), Mogulkoč (Turska).
CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 3, Lazić 2, Dobrić 12, Feldin 18, Janković, Ročesti 6, Omić 25, Lesor 6, Enis 5, Jovanović, Bjelica 2.
REAL: Kozer 6, Rendl 6, Rendolf 7, Fernandez, Dončić 24, Rejes 14, Ajon 2, Justa, Kerol 4, Tavares 8, Tompkins 11, Tejlor.
Iako su pružili žestok otpor košarkaši Crvene zvezde su se od navijača u Evroligi oprostili porazom, pošto im je Luka Dončić ubacio trojku u poslednjoj sekundi. Početak utakmice u potpunosti je pripao gostima. Predvođeni raspoloženim Dončićem iskoristili su smušenost domaćina i u četvrtom minutu poveli 10:0. Tek tada je Ročesti prekinuo post crveno-belih, koji su koliko-toliko sredili redove i poslije pogotka Davidovca uz dodatno bacanje do šestog minuta zaprijetili (7:12). Međutim, odlični Dončić im nije dozvolio da uhvate priključak. Ipak, Feldin je u 10. minutu ubacio trojku (20:24), ali je istom mjerom uzvratio Tompkins, pa je prva dionica završena rezultatom 20:27. U drugoj su ponovo gosti prvi došli do riječi. Trojkama Rendla i Tompkinsa u 14. minutu zaprijetili su bijegom (35:24). Da se to me desi pobrinuli su se Omić i Dobrić (30:35). U tim momentima Beograđani su zaigrali nešto čvršće, počeli su da pogađaju i slobodnim bacanjima Feldina u 17. minutu prišli na minus četiri (33:37). Sa tom razlikom se otišlo i na poluvrijeme (39:43). U nastavku je Real ponovo pobjegao (41:50) i izgledalo je da bi u tim momentima mogao da skrši otpor Beograđana. Međutim, Alimpijevićevi izabranici se nisu predavali. Pokušavali su da nađu rješenje za favorizovane goste. Feldin je u 27. minutu pogodio trojku za 50:55, ali je Rendolf kaznio nekoliko promašaja domaćina i ponovo donio Realu dvocifrenu prednost (62:52), da bi Madriđani u odlučujućih 10 minuta ušli sa zalihom od sedam poena (64:57). Sjajni Omić i Dobrić su na početku četvrte dionice serijom 11:0 do 33. minuta preokrenuli i podigli publiku na noge (66:64). Gosti su u tim trenucima bili na koljenima. Nikako nisu uspijevali da nađu put do koša crveno-belih, pa je u 34. minutu na semaforu pisao rezultat 70:64! Taj nalet Zvezde prekinuo je Rejes u 35. minutu, da bi zatim Rendl poenima uz dodatno bacanje uspoastavio ravnotežu. Poslije toga vođena je izjednačena borba, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Ipak, kada je Tompkins na 42 sekunde prije kraja zakucao za 79:75 izgledalo je da gosti grabe ka trijumfu. Uslijedio je prodor Feldina (77:79), a ukradenu loptu Ročestija na kraju je u koš ugurao Omić (79:79). U preostalih šest sekundi na scenu je stupio Dončić, koji je u poslednjoj sekundi preko Dobrića trojkom donio pobjedu Realu.N.Z.

Du­šan Alim­pi­je­vić: Ko­šar­ka je pre­li­je­pa igra zbog ovo­ga. U pr­vom me­ču smo mi ima­li sre­ću, sa­da je to bio Re­al. Ono za čim ža­lim je što smo mo­gli da ima­mo vi­še ova­kvih utak­mi­ca jer na ova­kvim me­če­vi­ma svi do­bi­ja­ju. I mla­di igra­či i tre­ne­ri. Da bi po­tvr­du do­bi­lo ovih 11 po­bje­da mo­ra­mo da osvo­ji­mo ABA li­gu. Iz­u­zet­no sam za­do­vo­lj­na ovim učin­kom. U pr­voj go­di­ni gdje ima­mo to­li­ko de­bi­ta­na­ta, mi­slim da je ovo sja­jan uspjeh.

Unikaha – Olimpijakos 87:85, Žalgiris – CSKA 85:73,
Panatinaikos – Valensija 75:56

Og­njen Do­brić: Ener­get­ski smo bi­li na do­brom ni­vou, svi u ti­mu, a to nam je bi­lo na­ro­či­to va­žno pred meč sa Mor­na­rom. Mi­slim da smo po­ka­za­li sa­da ka­ko tre­ba da igra­mo. Te­že nam je pao po­raz u Ba­ru, po­što ovaj meč ni­je imao tak­mi­čar­ski zna­čaj. Te­ško je iz­gu­bi­ti na ovaj na­čin, po­go­to­vo kod ku­će, ali ne­će­mo pa­sti. Svje­sni smo da nam je to naj­bit­ni­ji meč i svi smo kon­cen­tri­sa­ni na nje­ga. Mi­slim da je eki­pa sprem­na, da ima­mo ener­gi­je, va­žno je da bu­de­mo kon­cen­tri­sa­ni na ono što smo se do­go­vo­ri­li u svla­či­o­ni­ci. U tom slu­ča­ju ne­će bi­ti pro­ble­ma, vi­dje­li ste pr­vi utak­mi­cu.