Narkoman i gubavac sjede u ćeliji. Čuvaru ispadnu ključevi. Gubavac krene lijevom rukom, otpadne mu. Krene desnom, i ona otpadne. Krene lijevom nogom, otpadne mu. Krene desnom i otpadne mu i ona. Tek čuješ narkomana:

Zato što ne zna koja se dvojka prva piše!

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE – 32. KOLO
Slavlje Barana Mornar prvoligaš
Mornar - Berane 3:1 (1:1)

Stadion SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 400. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) 2 i Miladin Nelević (Podgorica) 2. Strijelci: Kalač u 31., Jovančov u 49. i Leković u 69. za Mornar, a Vujošević (autogol) u 4. minutu za Berane.
MORNAR: Delibašić 2, Vujošević 2, Šćepanović 2, Kalač 2, B. Merdović 2, L. Merdović 2, Jovančov 2 (od 79. Gardašević), Divac 2 (od 59. Leković), Dabetić 2 (od 46. Šo 2), Bubanja 2, Popović 2.
BERANE: Bećić 3, Đurišić 1, Raković 1,5, Vulević 2 (od 82.Korać), Dašić 1, Tomović 1,5 (od 79. Ne. Tmušić), Bošković 1,5 (od 87. Balević), Ni. Tmušić 1, Šohei 1, Asanović 2, Isljami 2.
Igrač utakmice: Eldin Bećić (Berane) 3.
Fudbaleri Mornara igraće ponovo u eliti. Barani su juče nadigrali ekipu Berana, te zahvaljujući porazu Mladosti kolo prije kraja stekli nedostižnih pet bodova prednosti.
Gosti su bolje otvorili utakmicu, i 20 minuta bolje igre krunisali auto golom Nikole Vujoševića u 4.minutu. Nakon primljenog gola, domaći su sve karte bacili na napad. Ređale su se šanse, ali Luka Merdović u 23, Dejan Jovančov u 24. i Nikola Vujošević u 25. minutu nisu pogodili mrežu junaka ovog meča, mladog golmana Eldina Bećića. Ipak, domaći su izjednačili u 31. minutu, Luka Merdović je pošao po lijevoj strani, ubacio pred gol gostiju, a Semir Kalač je loptu poslao u mrežu. Do kraja poluvremena, Luka Merdović u 34, Divac u 40. i Bubanja u istom minutu, pa ponovo Divac u 40. minutu, nisu uspjeli da savladaju sjajnog golmana Bećića.
U drugom poluvremenu ista slika. Domaći su napadali a gosti se branili. U 49. minutu Jovančov je ponovo uspio da pogodi mrežu gostiju. Beranci su u 59. minutu preko Ernesa Isljamija, koji je dobro šutirao slobodan udarac iskosa sa desne strane, bili u prilici da poravnaju rezultat, ali je lopta pogodila prečku. U 61. minutu rezervista Danilo Leković našao se oči u oči sa golmanom Bećićem, ali je ovaj bio spretniji. Isti igrač bio je bolje sreće u 69. minutu, kada je na dobro ubačenu loptu Jovana Popovića ipak uspio da savlada gostujućeg golmana. U poslednjem minutu regularnog toka odlično je šutirao Nemanja Tmušić, ali je još bolje reagovao Nikola Delibašić, i loptu ispod prečke izbacio u korner. D.S.

Ce­ti­nje – Mla­dost Lje­ško­po­lje 1:0 (0:0)

Sta­di­on: „Lu­go­vi”. Gle­da­la­ca: 150. Su­di­ja: Mar­ko Ro­ga­no­vić (Da­ni­lov­grad). Po­moć­ni­ci: Mar­ko Dr­lje­vić (Da­ni­lov­grad) i Ni­ko­la Ni­ko­lić (Nik­šić). Stri­je­lac: Ab­do­vić u 52. mi­nu­tu. Žu­ti kar­to­ni: Mir­ko­vić, Ab­do­vić (Ce­ti­nje), Jo­va­no­vić, Dre­ško­vić (Mla­dost).
CE­TI­NjE: Vuk­sa­no­vić, Ja­ma­to, Vu­jo­še­vić, Mu­jo­vić, Ab­do­vić, Ru­do­vić, Pe­tro­vić, Glu­šče­vić, Mir­ko­vić (od 75. Ni­ša­vić), Šo­fra­nac, Ba­bo­vić.
MLA­DOST: La­ki­će­vić, Mu­go­ša, Dre­ško­vić, To­ma­še­vić, Jo­va­no­vić, Kri­vo­ka­pić, Pe­ro­vić (od 62. Ta­ta­lo­vić), Ali­gru­dić, Ča­đe­no­vić, Su­zu­ki, Se­ra­tlić (od 46. Vu­či­će­vić).
Se­ri­ju od de­set uza­stop­nih po­ra­za fud­ba­le­ri Ce­ti­nja pre­ki­nu­li su po­bje­dom nad eki­pom Mla­do­sti iz Lje­ško­po­lja – 1:0. Iz­o­sta­tak Eli­ja Ma­tu­o­kea (po­vre­da), osje­tio se u eki­pi Mla­do­sti ko­ja je na­kon ovog po­ra­za iz­gu­bi­la sve šan­se da se di­rekt­no pla­si­ra u Pr­vu li­gu.
Ce­ti­nja­ni su do po­got­ka sti­gli u 52. mi­nu­tu pre­ko Se­a­da Ab­do­vi­ća, ko­ji je sjaj­nim udar­cem iz slo­bod­nog udar­ca sa­vla­da­lo La­ki­će­vi­ća. Go­sti su na­kon pri­mlje­nog go­la za­i­gra­li još ofan­ziv­ni­je u na­mje­ri da što pri­je do­đu do go­la. Ipak, to ni­je da­lo re­zul­ta­ta, pa su Ce­ti­nja­ni sti­gli do tre­će ovo­se­zon­ske po­bje­de. L.M.

Ibar – Bokelj 0:3 (0:1)

Stadion Ibra. Gledalaca: oko 200. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nenad Živković (Podgorica) 2 i Marko Bulatović (Podgorica) 2. Strijelci: Pajović u 15, Bulatović u 73. i Mandić 90+1. minutu. Žuti kartoni: Šutković, Dž. Škrijelj, Memić (Ibar), Kašćelan, Todorović, Čavor (Bokelj). Crveni karton: Šutković (Ibar) u 73. minutu.
IBAR: Kuč 1, Čolić 0,5, Šutković 0,5, Kosović 0,5 Leverda 0,5 (Murić 0,5) Hot 0,5 (Ćipranić 0,5) Stanisavić 0,5 Dž. Škrijelj 0,5, Prebiračević 0,5 (D. Škrijelj 0,5), Kalezić 0,5, Memić 0,5.
BOKELj: Popović 1, Banićević 1, Čavor 2, Batuta 1,5, Zlatičanin 2, Pajović 2, Marković 2, Kašćelan 1,5, Todorović 2, Bulatović, 2,5 Mandić, ( Pepić-).
Igrač utakmice: Ivan Bulatović (Bokelj) 2,5.
Bokelj je nadigrao Ibar u Rožajama i ostvario ubjedljivu pobjedu. Mrežu Rožajaca načeo je Pajović u 15. minutu, a u nastavku su se u strijelce upisali Bulatović i Mandić. D.K.

Igalo - Lovćen 1:1 (0:0)

Stadion: „Solila” u Igalu. Gledalaca: oko 200. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane) 1,5. Pomoćnici: Miloš Asović (Berane) 2 i Jovan Došljak (Berane) 2. Stijelci: Pavićević u 90+2 iz jedanesterca za Igalo, a Šofranac (autogol) u 58. minutu za Lovćen. Žuti kartoni: Đorđević (Igalo), Latković, Talović, Draganić, Tatar, Ž. Marković (Lovćen).
IGALO: Bjelica 2, Đukanović 2 Šofranac 0 (od 60. Gajić 2), Simović 2 Đorđević 2, Koprivica 2, Pavićević 2, Takemoto – ( od 26. Bakrač 2), Matić (od 70. Đurković ), Vilotijević 1, Vučić 2.
LOVĆEN: V. Vujović 2,Tatar 2, M. Draganić 2, Ž. Marković 1,5, Bogdanović 2, Jablan 0,5 ( od 58 Talović 1), N. Draganić 1 (od 81. Bracanović -), F. Vujović 1, Stevović 1, (od 49. Bujiša 2), I. Marković 1 Latković 1.
Igrač utakmice: Vuko Vujović (Lovćen) 2.
Na „Solilima” podjela bodova i na kraju svi zadovoljni, iako Igalo nije teoretski obezbijedilo opstanak.
Oba pogotka postignuta su u nastavku. Ono što nisu uspjeli gostujući igrači uradio je nespretno Luka Šofranac, koji je glavom pogodio mrežu svog gola u 58. minutu. Do kraja domaći su stalno atakovali na gol gostiju i stigli do boda u nadoknadi. Filip Vujović je igrao u svom šesnastercu igrao rukom, a jedanaesterac je realizovao Pavićević. Z.Š.

Jedinstvo – Otrant Olimpik 0:2 (0:1)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 250. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje) – 1,5. Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) – 1,5 i Goran Savićević (Bar) – 1,5. Strijelci: Z. Divanović u 32. i M. Divanović u 49. minutu.
JEDINSTVO: Joksimović 1,5, Gordić 0,5, Kriještorac 1 (od 64. Ramović 0,5), Poljak 1, Šćekić 1, Drašković 0,5, Kesjuke 1,5, Muzurović 1, Vukadinović 1 (od 55. Bošnjak 1), Idrizović 1 (od 86. Bugarin –).
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 2, Džanović 1,5, Alibegu 1 (od 76. Ivanović 1), Božović 1, Đurković 1,5, Matunović 1,5, Tačibana 1, Padović 1, M. Divanović 2 (od 77. Škrelja 1), Rudović 1 (od 46. Nikolić 1,5), Z. Divanović 2.
Igrač utakmice: Zaim Divanović (Otrant) – 2.
Protiv oslabljenog domaćina, koji su nastupio bez pet standardnih igrača, Ulcinjani su lako izašli na kraj. Po jedan gol za goste postigli su Divanovići – prvi Zaim u 32. minutu rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca, a drugi Mehmed u 48. minutu, kada je iz neposredne blizine matirao golmana Joksimovića.
M.N.

UTAKMICA IZMEĐU ČELIKA I JEZARA NIJE ODIGRANA
„Metalurzi” odlaze u istoriju

Kao što je i najavljeno, utakmica između Čelika i Jezera nije odigrana. Zbog teške finasijske situacije, iz koje klupsko rukovodstvo nije uspjelo pronaći izlaz, ni omladinci, ni seniori „metalurga“ nisu odigrali svoje utakmice tokom vikenda. Tako su Nikšićani okončali sezonu ranije nego što je bilo planirano, a veliko je pitanje šta će biti sa ovim klubom u narednoj sezoni. B.K.