Ubijen pred djecom na igralištu * Preko radne grupe do reformi * Pinjatić uzeo 300.000 eura ruskom partneru za nelegalno finansiranje kampanje DPS-a * Državni dug za godinu porastao 225 miliona * Majke sa 59 godina šalju u školu * Ubijen pred djecom na igralištu * Obilne padavine uništile i prilaze Hilandaru

– Zamislite kako bismo napunili budžet kada bi sve firme plaćale poreze, pa i Montenegroerlajnz i Vektra Jakić.

Tata odgovori:
– Pa, ja kucam, Perice...
Na to će Perica:
– Ma, uđi, tata!

Sport GRUPA H - NEVJEROVATNA DRAMA - O PUTNIKU U OSMINU FINALA ODLUČIVALI KARTONI Kolumbija i Japan slave
Poslednje dvije utakmice u grupi H donijele su nevjerovatnu dramu. Kolumbija je savladala Senegal 1:0, a Poljska istim rezultatom selekciju Japana. Nakon ove pobjede kao prvoplasirana iz grupe u osminu finala idu Kolumbijci, kao i japanski „samuraji”, ali zbog manjeg broja žutih kartona od Senegala.
Okršaj Senegalaca i Kolumbijaca na „Kosmos Areni” u Samari u većim dijelu nije donio mnogo uzbuđenja. Važnost meča je učinio svoje, pa ni jedni, ni drugi nisu previše rizikovali. Prvi su zaprijetili Afrikanci, preko Sanea u 17. minutu. Senegalac je bio sam pred golmanom Ospinom, Davinson Sančez ga je oborio, a srpski arbitar Milorad Mažić je pokazao na bijelu tačku. Ipak, poslije konsultacija VAR-a, Mažić je promijenio svoju odluku, a selekcija sa „crnog kontinenta” bez prilike da stigne do vođstva. Do kraja prvog poluvremena, Senegalci su bili u boljem ritmu, ali većih prilika nije bilo. U nastavku je bilo dinamičnije, ali se i dalje sve dešavalo daleko od obje mreže. Onda je uslijedio trenutak odluke. Igrač barselone, Džeri Mina je u 74.minutu po drugi put na Mundijalu pogodio nakon prekida. Ovoga puta je sjajno skočio poslije ubacivanja iz kornera, pa su „kafeterosi” neočekivano stigli do prednosti. Ispostavilo se i konačnog trijumfa, iako su Senegalci pokušali sve da izjednače. Niang je u 77. minutu bio blizu, ali je Ospina odbranio njegov pokušaj. Potom su prijetili Mane i Sar, ali promjene rezultata nije bilo, pa su se Senegal oprostio od Mundijala iako je „uknjižio” pet bodova, koliko i Japan. Odlučili su „vjerovali ili ne” žuti kartoni (6:4).
Srećne „kamikaze”
U drugoj jučerašnjoj utakmici koja je odigrana na „Volgograd Areni”, Poljska je savladala Japan (1:0) i donekle popravila utisak nakon poraza u prethodna dva kola. Adam Navalka je na teren poslao potpuno drugačiji sastav od onoga koji je do juče ostvario „nulu”. Japanske „kamikaze” su prve zaprijetile preko Okazakija u 12, a Poljaci su svoju prvu pravu priliku imali tek u 32.minutu, ali je golman Kavašima odlično reagovao i zaustavio pokušaj Grosickog. To je bilo sve značajno pomena u prvom poluvremenu. Prvo veliko uzbuđenje desilo se u 60. minutu i pao je jedini pogodak u meču. Kurzava je ubacio iz „slobodnjaka”, a Bednarek pogađa za 1:0. Zahvaljujući tom golu Levandovski i drugovi su upisala prvi trijumf u Rusiji, a Japanci se domogli osmine finala zbog manje žutih kartona od Senegalaca, pošto su imali istu gol razliku kao Afrikanci, a u međusobnom okršaju je bilo 2:2. R.P.

Senegal – Kolumbija 0:1 (0:0)
Stadion: „Kosmos Arena” u Samari. Gledalaca: 41.970. Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Strijelac: Mina 74. Žuti kartoni: Niang (Senegal) – Mohika (Kolumbija).
SENEGAL: N`Diaje, Gasama, Sane, Kulibali, Sabali (od 74. Vage), Geje, Kojate, Sar, Mane, Keita (od 80. Konate), Niang (od 86. Sako).
KOLUMBIJA: Ospina, Mohika, Mina, Davinson Sančez, Arias, Uribe (od 83. Lerma), Karlos Sančez, Kintero, Kvadrado, Džejms Rodrigez (od 31. Muriel), Falkao (od 89. Borha).

Japan – Poljska 0:1 (0:0)
Stadion: „Arena” u Volgogradu. Gledalaca: 42.189. Sudija: Đani Sikazve (Zambija). Strijelac: Bednarek 60. Žuti kartoni: Makino (Japan).
JAPAN: Kavašima, Hiroki Sakai, Jošida, Makino, Nagatomo, Šibasaki, Jamaguči, Gotoku Sakai, Usami (od 65. Inui), Okazaki (od 47. Osako), Muto (od 82. Hasebe).
POLjSKA: Fabianski, Jedržejčik, Bednarek, Glik, Berezinski, Kurzava (od 79. Pesko), Krishoviak, Goralski, Zjelinski (od 79. Teodorčik), Grosicki, Levandovski.