Milovim kumovima od države 430.000 eura * Dogovor u Budvi nije politička korupcija * Katnić ne kontroliše  milione iz Paname, Sejšela i Maršala * Direktori besplatno na utakmicu Sutjeske * Milovim kumovima od države 430.000 eura * Junker zabrinut za EU * Dil o izbjeglicama na klimavim nogama
  Izdanje: 13-08-2018

Željka Savković, KOORDINATOR PROTESTA MAJKI SA TROJE I:
Kad su digle svoj glas, majke su najmanje mislile na sebe. Mislile su na porodicu, djecu i na svakog građanina Crne Gore koji nema petlju da ustane i kaže ovom režimu: dosta je više!

Igrali insekti košarku protiv lava, žirafe, lisice i vuka. Insekti spori i ne postižu nijedan koš, a žirafa ih samo preskače i zakucava za svoj tim. Prođe prvo poluvrijeme, insekti gube 80:0. U drugom poluvremenu ulazi stonoga. Spretna, sa svojim silnim nogama, brzo se penje na glavu žirafe i zabija poene nevjerovatnom brzinom. Utakmica se završi pobjedom insekata. Pita trener stonogu:
– Super igraš, najbolja si, nego,... šta si radila cijelo prvo poluvrijeme?
– Obuvala patike u svlačionici.

Sport ENGLESKA PREMIJER LIGA - PRVO KOLO
„Građani” krenuli pobjedom Prvak rutinski, „redsi” moćni
Engleski šampion Mančester siti trijumfovao je u derbiju prve runde Premijer lige. Siti je kao gost savladao Arsenal (2:0) i relativno lako odnio bodove sa „Emirejtsa”. Nakon početnog ispitivanja snaga „građani” su prvi zaprijetili i odmah pogodili u14. minutu kada je Sterling lažnjacima prevario odbranu domaćina i sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Čeha. U drugom poluvremenu Arsenal je imao terensku incijativu, ali većih šansi pred golom Edersona baš i nije bilo. Sve je riješio Bernardo Silva u 64.minutu, koji je zakuccao loptu iza nemoćnog golamana „tobdžija” i postavio konačan rezultat. Fudbaleri Liverpula su na svom „Enfild roudu” na otvaranju sezone ugostili Vest Hem i ostvarili ubjedljiv trijumf. Iako su se „čekićari” dobro pojačali u prethodnom periodu, nisu uspjeli da se ozbiljnije suprostave sjajnim „redsima” (4:0). Prvi pogodak u 19.minutu postigao je Mohamed Salah, koji je nastavio tamo gdje je stao na kraju prethodnog prvenstva. Egipćanin je završio sjajnu akciju i asistenciju Robertsona. Četa Jirgena Klopa je prije vođstva mogla da napuni mrežu tima iz Londona, a nije stao ni poslije 1:0. Ipak, drugi pogodak stiže tek u nadoknadi vremena prvog dijela, kada je odbrana gostiju „zaspala”. Milner je asistirao Maneu, koji je u 53.minutu svojim drugim golom , postignutog nakon ofsajda, završili posao za svoj tim. Konačnih 4:0 postavio je dva minuta prije kraja Staridž, pošto je u igru ušao 24 sekunde ranije. U poslednjem duelu jučerašnjeg premijerligaškog programa, Sautempton i Barnli su odigrali bez pogodaka.

S E M A F O R

Arsenal – Mančester siti 0:2 (0:1) – (Sterling 14, B. Silva 64). Liverpul – Vest Hem 4:0 (2:0) – (Salah 19, Mane 45, 53, Staridž 88). Sautempton – Barnli 0:0. Odigrano ranije: Volvs – Everton 2:2 (1:1) – (Neves 44, R. Himenez 80 – Ričarlison 17, 67). Crveni karton: Jagjelka (Everton) u 40. Bornmut – Kardif 2:0 (1:0) – (Frejzer 24, Vilson 90).Fulam – Kristal Palas 0:2 (0:1) – (Šlup 41, Zaha 80). Hadersfild – Čelsi 0:3 (0:2) – (Kante 34, Žoržinjo 45.iz penala, Pedro 80). Votford – Brajton 2:0 (1:0) – (R. Pereira 35, 54). Njukasl – Totenhem 1:2 (1:2) – (Hoselu 11 – Vertongen 8, Ali 18). Mančester junajted – Lester 2:1 (1:0) – (Pogba 3.iz penala, Šo 83 – Vardi 90).