Kad se raspravljaš sa ženom isto je kao kad instaliraš neku aplikaciju. Ništa ne razumiješ samo nekst, nekst i na kraju: „Slažem se sa uslovima korišćenja.

– Odsad ćemo da radimo samo u srijedu! - reče vođa radnika. Ima li neko pitanje?

Gdje je ljepše živjeti - u selu ili u gradu?
Ja mislim na moru.

Kako se zovu ljudi koji žive na selu?
Seoci

Sport POBJEDOM NAD LITVANIJOM SRBIJA USPJEŠNO ZAPOČELA LIGU NACIJA, ALI SE IGROM U VILJNUSU NIJE PROSLAVILA
Uspješna premijera Krstajić: Bog nas je pogledao
Viljnus je osvojen, reprezentacija Srbije minimalno je savladala Litvaniju i uspješno započela takmičenje u Ligi nacija, ali pamtiće se samo tri boda. Po igri i šansama Srbija je trebala da ostvari i ubjedljiviji trijumf, ali je realizacija bila veoma slaba. Čak u tri navrata izabranici Mladena Krstajića pogađali su stativu i prečku, dok strijelac pobjedonosnog pogotka Dušan Tadić, za razliku od prvog nije uspio da iskoristi drugi jedanaesterac. Sve to moglo je skupo da košta „orlove” u finišu, ali Litvanci su bili smušeni pred golom Dmitrovića.
- Važna pobjeda, tri boda, prvo poluvrijeme, odnosno 60 dobrih minuta. Posle toga nedopustive greške i nervoza. Tri puta posle kornera idemo u greške i bog nas je pogledao da nismo kažnjeni. Da li treba da dobijem infarkt? Uz dužno poštovanje Litvanije, remi bi bio kao poraz - rekao je selektor Srbije Mladen Krstajić.
Pred Srbijom je sjutra u Beogradu već drugi meč protiv Rumunije, koja je mnogo ozbiljniji protivnik od Litvanije.
- Treba da kontrolišemo igru svih 90 minuta i da ne žurimo kada vodimo. Počeli smo da napadamo bezglavo i neke situacije su nedopustive. Ova ekipa je prvi put igrala zajedno. Na neke stvari ne može trener da reaguje sa klupe, da je bilo 50.000 ljudi pa da ne možeš da dozoveš igrača. Disciplina i koncentracija su bitne, moraš da budeš prisutan 90 minuta. Uglavnom, čeka nas Rumunija i očekujem da ekipa pokaže još jači karakter, jer nas očekuje dobar protivnik - poručio je Krstajić.
Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović bili su takođe samokritični posle pobjede u Litvaniji i poručili da greške ne smiju da se ponavljaju.
- Par puta su nas bespotrebno uhvatili na kontranapade. Imali su prilike iz naših grešaka koje ne smiju da nam se dešavaju. Moramo da vidimo u čemu je bio problem. Protiv ozbiljnijih ekipa to može mnogo da nas košta - rekao je Tadić.
Mitrović je dodao da je bilo više loših nego dobrih stvari, ali da je najvažnije da su preživjeli.
- Mislim da smo mi najveći krivci, nismo na vrijeme uspjeli da damo drugi gol kojim bismo riješili meč. Promašili smo i penal što je na kraju moglo da nam se obije o glavu. Možda bi bilo lakše da smo Prijović i ja igrali zajedno - poručio je Mitrović.D.K.

Kolarov bi volio pune tribine protiv Rumunije, ali...

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov izjavio je da je ekipa trebalo da pobijedi Litvaniju 3:0 i poručio da protiv Rumunije očekuje mali odziv gledalaca protiv Rumunije.
 - Imali smo utakmicu u nogama, trebalo je lagano da je privedemo kraju. Trebalo je da zatvorimo sa 2:0 ili 3:0. Pričali smo posle u svlačionici i ne smijemo da dovodimo u pitanje pobjedu protiv ovakve ekipe - rekao je Kolarov.
On je dodao da bi volio pune tribine protiv Rumunije, ali…
 - Iskreno, mislim da će biti malo gledalaca. Atmosfera nije sjajna i naročito „oko” reprezentacije i to se naravno odrazi. Ko osjeća da treba da dođe i podrži reprezentaciju neka dođe. Ko ne osjeća i ko ima nešto protiv ovoga ili onoga, ko je selektor, ko treba ili ne treba da igra… Ali, kažem neka dođu navijači koji osjećaju da treba da podrže reprezentaciju - istakao je Kolarov.

BiH slavila u Belfastu

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobijedili su u Belfastu selekciju Sjeverne Irske sa 2:1, u utakmici prvog kola grupe 3 B divizije Lige nacija. Golove za BiH postigli su Haris Duljević u 36. minutu, na asistenciju Edina Džeka, i Elvis Sarić u 64. minutu. Utješni pogodak za domaću selekciju postigao je Vil Grig u 93. minutu.
Pored BiH i Sjeverne Irske u grupi 3 je i selekcija Austrije. Upravo je Austrija naredni protivnik Bosne i Hercegovine. Taj meč je na programu 11. septembra u Zenici.