– Pa evo poštar već sat vremena sjedi na drvetu i mog psa naziva svakakvim prostačkim imenima!

Četvrti dan žena nađe na stolu papir na kojem piše:
- Probudi me sjutra u sedam sati, tvoj muž.
Sjutra muž se probudi u pola deset i vidi papir na kojem piše:
- Probudi se sedam je sati, tvoja žena.

Sport SENZACIONALAN PORAZ RUKOMETAŠICA BUDUĆNOSTI U DRUGOM KOLU LIGE ŠAMPIONA Larvik šokirao „plave” Larvik – Budućnost 23:22 (12:12)
-„Boligmapa arena” u Larviku. Gledalaca: oko 1. 500. Sudije: M. Benani i S. Benani (Švedska). Sedmerci: Larvik 5 (4), Budućnost 3 (2). Isključenja: Larvik 6, Budućnost 10 minuta.
LARVIK: Rundbroten (14 odbrana), Gluic (sedmerac), Meler, Bergum, Andenaes 1, Molid 9 (4), Rivas Toft 4, Lund, Leve, Ramberg 2, Volf 2, Figenšau, Rot Bergli 1, Hjertner, Kristensen 4, Ejesvold.
BUDUĆNOST: Rajčić (11 odbrana), Zokebi de Paula (dvije odbrane), Ujkić 1, Konatar 1, Jauković 2 (1), A. Bulatović, Laslo 2 (1), Premović, K. Bulatović 5, Brnović 3, Pavićević 1, Ramusović, Raičević 5, Grbić 2, Pletikosić.
Umjesto očekivane pobjede šok i senzacija – rukometašice Budućnosti poklekle su na gostovanju u Larviku i pretpjele prvi poraz u grupi A Lige šampiona, nakon startnog trijumfa protiv Odenzea u „Morači”.
„Plave” su norveškog velikana rušile kada je bio najjači, sa velikim zvijezdama u timu, a juče su protiv dvostrukih šampionki Evrope proslavile neke igračice za koje je malo ko čuo. A samo prije nedjelju dana Larvik je od Meca izgubio 11 razlike (20:31), dok je u derbiju norveškog šampionata pretrpio fijasko (19:33) od Vajpersa. Međutim, mladi tim Larvika je pokazao da ima potencijal, kaznio je sve propuste u igri Budućnosti, pa će trener Dragan Adžić imati mnogo toga da prigovori svojim izabranicama na očajnom izdanju i pred novo gostovanje naredne nedjelje u Mecu.
Budućnost je loše otvorila meč i loše ga završila. Prvu osjetniju prednost Larvik je stekao u 12. minutu (8:5), nakon čega je uslijedila serija „plavih” 3:0 za egal (8:8). Ipak, umjesto da nastave u istom ritmu, Podgoričanke su ponovo stale. Napad je bio bezidejan, a Larvik je kažnjavao brojne promašene zicere i napade koji su se završavali i bez upućenog udarca na gol protivnika, pa je nakon serije 4:0, stekao najveću prednost (12:8) u 24. minutu. Potom je uslijedio nova serija Budućnosti, pa je poluvrijeme okončano neriješeno.
I u nastavku „plave” su se mučile, iako su pet puta imale minimalnu prednost, posljednji put u 49. minutu, kada je Milena Raičević pogodila za 18:19. Nakon neiskorišćeng napada za dva gola viška, Molid i Rivas Toft donijele su vođstvo svom timu (20:19) u 53. minutu.
Konatar je izjednačila nakon tajm-auta Adžića, ali su Molid i Kristensen za manje od dva minuta postigle vezane golove za ispostavilo se, nedostižnih dva gola prednosti (22:20), pet minuta prije kraja.
Adžić je ponovo bio primoran da zatraži tajm-aut, samo dva minuta nakon prethodnog minuta odmora, a činilo se da je sve izgubljeno kada je Ramusović zaradila isključenje na minut i 45 sekundi prije kraja. Ipak, nada se pojavila – Katarina Bulatović je pogodila 45 sekundi prije kraja u napadu s igračicom manje, „plave'” se odbranile i dobile 11 sekundi da izbjegnu poraz. Raičević i Bulatović međutim, nijesu uspjele da realizuju kontru, pa je Larvik proslavio senzacionalnu pobjedu.
D.K.

Adžić: Dobili smo opomenu

Budućnost nije bila psihološki spremna za meč koji je na papiru bio unaprijed dobijen, a poraz u Larviku je opomena u pravom trenutku, kazao je trener Dragan Adžić nakon poraza od norveškog tima (23:22) u drugom kolu Lige šampiona.
Adžić je istakao da nema razloga za ovakvo izdanje djevojaka koje imaju sezonu iskustva u elitnom takmičenju od prošle sezone, naročito u smislu nedostaka koncentracije i dobrog osjećaja na terenu, ali vjeruje da će ekipa kroz analizu i razgovor, prevazići trenutnu situaciju.
- Mogli smo bolje u svim segmentima igre. Evidentno je bilo da nijesmo psihološki bili spremni za ovakav meč koji je na papiru bio unaprijed dobijen. To je naravno pogrešno očekivanje jer u Ligi šampiona nema loših protivnika. Ušli smo sa određenim pritiskom od početka meča i u odbrani i u napadu, a to nijesmo željeli. Nemam zamjerki na odnos djevojaka, ali svakako imam na poštovanje dogovora i koncentraciju. Djevojke imaju sezonu iskustva u Ligi šampiona i nema razloga za ovakvo izdanje u smislu nedostatka koncentracije i osjećaja na terenu. Kroz analizu i razgovor doći ćemo do zaključka zbog čega se desilo ovakvo izdanje. Vjerujem da ćemo već u Mecu pružiti bolje izdanje i imati bolji osjećaj u svim segmentima igre. Dobili smo značajnu opomenu u pravom momentu i nadam se da ćemo iz ovog poraza izaći jači, odnosno izaći iz ove situacije i popraviti utisak na najtežem gostovanju u grupnoj fazi – kazao je Adžić.