Poljski imigrant otišao na pregled vida za vozačku dozvolu. Između ostalog dali su mu karticu sa tekstom: „C Z W I X N O S T A C Z.”
Prodaje Piroćanac na pijaci pregorele sijalice. Pita ga kolega:
– Jesi li ti lud? Ko će da ti kupi pregorele sijalice?
– Će da kupe, pa će da zamijene u preduzeću - odgovori Piroćanac.

Sport CRNOGORSKI VATERPOLISTI USPJEŠNO STARTOVALI U EVROPA KUPU
Ivović blistao u napadu, a Lazović na golu Rulet stao na crveno Crna Gora – Italija 8:8 – nakon peteraca 11:8 (2:3, 0:1, 4:2, 2:2 – 3:0)
Bazen SC „Morača”. Gledalaca: oko 550. Sudije: Putniković (Srbija) i Tioco (Hrvatska). Igrač više: Crna Gora 7 (1), Italija 9 (2). Dva igrača više: Crna Gora 2 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1). Strijelci u penal seriji: Ivović, Janović, Đurđić.
CRNA GORA: Lazović (četiri odbrane i dva peterca), Brguljan 2, Banićević, Petković, Drašković, Popadić, Janović 2 (1), Đurđić 2 (1), Ivović 5 (1), Spaić, Čučković, Murišić, Kandić.
ITALIJA: Del Lungo (12 odbrana), Di Fulvio 1, Molina 2, Filjoli 1, Fondeli 1, Veloto, Rencuto, Galo, Prešuti 1, Ećenike 1, Ajkardi 1, Bertoli, Nikozija.
Uspješno su vaterpolisti Crne Gore startovali u novoj sezoni Evropa kupa, takmičenja koje ima ulogu filtera za Svjetsku ligu. Izabranici Vladimira Gojkovića su u prvom kolu C grupe nakon peteraca pobijedili Italiju, iako su imali šansu da meč u podgoričkom SC „Morača” zaključe i u regularnom toku.
– Izuzetno jak tempo. Italija je pokazala agresivnost i onemogućila nam prenos lopte. Nakon vođstva od 2:1 smo stali, dok smo u trećoj četvrtini ponovo počeli da igramo. Realizacija igrača više je bila loša, pa i u finišu poslije „brutalitija”. Osvojili smo dva boda, ali smo morali da riješimo sve ranije, kada smo već tri i po minuta imali igrača više u vodi. Nije lako protiv Italije, koja vrhunski igra s igračem manje. Znali smo to, za to smo se i spremali. Možemo da budemo zadovoljni odbranom. Lazović je bio veoma dobar na golu – rekao je Gojković.
Nakon izjednačenih prvih šest minuta (2:2), uslijedilo je 12 i po minuta tokom kojih domaćini nisu uspjeli da zatresu mrežu, što su „azuri” iskoristili da se odlijepe na 4:2. Post Crnogoraca je prekinuo Draško Brguljan u napadu sa dva igrača više, na startu treće dionice. Gosti su ipak još neko vrijeme čuvali plus dva. Možda i ključan detalj desio se na tri i po minuta do kraja treće četvrtine, kada je Dejana Lazović spriječio Alesandra Velota da odvede „setebelo” na velikih 7:4. Potom je stvari u svoje ruke uzeo Aleksandar Ivović i sa dva gola „kroz iglene uši” vratio stvari na početak pred odlučujućih osam minuta (6:6). Do kraja se igralo gol za gol, s tim što su Crnogorci u poslednjih 3,22 minuta imali igrača više u bazenu, jer je Vinćenco Rencuto zaslužio brutaliti, zbog žestokog prekršaja nad Markom Petkovićem. Ipak, nisu uspjeli da zatresu mrežu iz tri napada. U penal ruletu se istakao Lazović. Golman Sport Menadžmenta je odbranio udarce Pjetra Filjolija i Valentina Gala, dok je Gonzalo Ećenike u trećoj seriji pogodio prečku.
– Utakmica je bila odličan. Obje ekipe su pokazale visok intezitet i taktičku zrelost. U prve dvije četvrtine smo igrali dobro, dok smo u trećoj pravili velike greške i dozvolili Crnoj Gori da se vrati u meč. Poslednja četiri minuta smo igrali sa igračem manje, ali nismo primili gol. Ovaj bod može biti veliki u konačnom zbiru – rekao je selektor Italije, Alesandro Kampanja.
U narednom kolu 13. novembra igraju Italija i Francuska. Crna Gora će 11. novembra gostovati „trikolorima”.N.J.

Saša Radović rekao zbogom

Selektor Crne Gore na jučerašnjoj utakmici nije mogao da računa na Đura Radovića, zbog povrede skočnog zgloba. Nakon detaljnijih pregleda će biti jasnije kada će se mladi ljevoruki igrač vratiti u bazen. Iskusniji Radović, Aleksandar, sa druge strane, više neće igrati za reprezentaciju.
– Saša Radović je izrazio želju da više ne igra za nacionalni tim. Vidjećemo šta će biti sa Sašom Mišićem. Miloš Šćepanovića polako ulazi u trenerske vode, ali i ako preskoči jednu sezonu, on je opet tu. Uglavnom, svi smo se složili da Lazović dobije više prostora. To je normalan put. Mišić i Šćepanović su momci koji cijelog sebe daju reprezentaciji, a sada su već u godinama kada im pripreme teško padaju – osvrnuo se Gojković na igrače koji nisu bili u planovima za meč sa „azurima”.