Srbija odbila da izruči Miloša * Brinu zbog mafije i napada na medije * Vlada postala gospodar privatne imovine * Kneževiću i Kostiću stopiraju gradnju u centru Budve * Srbija odbila da izruči Miloša * Čije je ovo naše more * Nemoj, sine, šta će ljudi reći
  Izdanje: 13-11-2018

Momo Koprivica, potpredsjednik Demokratske Crne Gore:
Cilj DPS-a je nepošten izborni ambijent, a sa činjenice da imamo takav ambijent pažnja se skreće izazivanjem nacionalnih i vjerskih tenzija, pomame i histerije.

Idu Pamet i Šta te Briga ulicom i Pamet predloži:
– Šta te Briga, idemo na pivo!
Ali Šta te Briga reče:
– Ne! Ja neću, ti idi.
Tako Pamet uđe u kafanu, a Šta te Briga ostane da čeka. Tu mu priđe policajac i pita:
– Hej, kako se zoveš?
– Šta te Briga.
Policajac ponovi pitanje:
– Kako se zoveš?
– Šta te Briga. – ponovi on.
Policajac pobijesni i krene da mu vezuje lisice:
– Budalo, trebalo je samo da kažeš kako se zoveš! Gdje ti je pamet?!
– Eno ga u kafani, pije pivo – tužno odgovori Šta te Briga.

Sport - datum: 2018-11-12 RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI NA GOSTOVANJU U ODENZEU OSTVARILE TREĆU POBJEDU U GRUPI A LIGE ŠAMPIONA
Veliki korak ka četvrtfinalu Odenze – Budućnost 22:26 (14:13)
Dvorana: „Odenze Idr­etshol”. Gledalaca: 1.937. Sudije: Erdogan i Ezdeniz (Turska). Sedmerci: Odenze 10 (7), Budućnost 5 (4). Isključenja: Odenze 10, Budućnost 10 minuta. Crveni karton: Ujkić (Budućnost) u 46. minutu (3X2).
ODENZE: Rajnahrt (osam odbrana), Vester (tri odbrane), Bekhej, Kort-Kindbel 3, Madsen, Bakerud 1, Jakobsen, Da Silva Kintino, Tranborg 2, Kristensen, Hald, Estergord-Jensen 7 (4), Ofendal 3 (3), Jergensen, Hejlund 4, Hajnadal 2.
BUDUĆNOST: Rajčić (pet odbrana), Zokebi de Paula (četiri odbrane i dva sedmerca), Ujkić, Konatar, Jauković 8, A. Bulatović, Laslo 3 (3), Premović 1, K. Bulatović 4, Brnović 3, Pavićević, Ramusović 1, Raičević 5 (1), Grbić 1, Pletikosić.
Kada je bilo najpotrebnije, rukometašice Budućnosti pokazale su karakter, drugi put ove sezone uzele mjeru Odenzeu, i bez obzira na ishod poslednjeg duela sa Larvikom, osigurale plasman u drugu fazu sa čak šest bodova koje će prenijeti i napravile veliki korak ka četvrtfinalu. Iz grupe B sa kojom se ukrštaju samo Rostov može da prenese bod više.
I protiv Meca se vidjelo da je ekipa mnogo napredovala u odnosu na početak sezone, a to je potvrdila i juče u Danskoj. U prvih 30 minuta izabranice Dragana Adžića imale su oscilacije i bile bez rješenja za pivota danskog vicešampiona Hajndal, koja je bila i najzaslužnija za minimalno vođstvo domaćeg tima, ali u nastavku Budućnost je reprizirala sjano drugo poluvtrijeme protiv Meca. Odbrana je ponovo bila ključna, danski sastav nije imao nikakvu ideju, a meč je prelomljen sredinom drugog poluvremena, pri rezultatu 20:20, kada Budućnost nije primila gol sa dvije igrčice manje u polju. Dijana Ujkić je zbog trećeg iskučenja morala na tribine, ali to nije poremetilo dvostruke šampionke Evrope. Naprotiv, u finišu su odigrale disciplinovano i taktički zrelo, a kada je na tri i po minuta prije kraja Katarina Bulatović pogodila za plus tri (24:21), bilo je jasno da će „plave” prvi put ove sezone slaviti u gostima. Sve što su obećale prije utakmice su prenijere na teren – bile su borbene, disciplinovane, limitirale protivnika na mali broj golova, i pobjeda nije mogla da izostane. Velika pobjeda, uz sjajnu partiju Đurđine Jauković, pobjeda koja će Budućnosti donijeti veoma dobru poziciju pred glavnu rundu.
Budućnost je u poslednje dvije utakmice pokazala da je na pravom putu i da ima kvalitet da ostvari cilj i ponovo bude učesnik finalnog turnira u Budimpešti.
D.K.

Adžić: Veoma važna pobjeda

Trener Dragan Adžić nakon pobjede protiv vicešampiona Danske razumljivo bio je veoma zadovoljan.
- Veoma sam zadovoljan kako je ekipa iznijela meč i pokazala karakter nakon minimalnog minusa na poluvremenu. Na poluvremenu smo se dogovorili kako da ispravimo segmente u igri koji nijesu funkcionisali u prvih 30 minuta, u nastavku smo primili samo osam golova i slomili otpor sjajnog defanzivnog i ofanzivnog tima kao što je Odenze. Veoma važna pobjeda koja će nam donijeti šest bodova u glavnoj rundi, po čemu ćemo biti treći u toj fazi tkamičenja, uz Đer koji prenosi osam i Rostov koji vjerovatno kreće sa sedam. Uz brojne probleme koji su nas pratili, uz neujednačenost forme igračica i nedostatak mečeva sa čime se borimo godinama, moramo da budemo zadovoljni što u glavnu rundu prenosimo šest bodova. Sve smo dali da 11 igračica koje će nastupiti za reprezentaciju, spremno dočekaju Evropsko prvenstvo i vjerujem u njihova dobra izdanja u Francuskoj. Nakon Evropskog prvenstva okrećemo se izazovima u glavnoj rundi i duelima protiv Rostova, Kopenhagena i Bresta, kako bi se dobro pripremili i pokušali da dođemo do što bolje pozicije za četvrtfinale – kazao je Adžić. - Vjerujem da će protiv Larvika još neke djevojke pokazati napredak kada je u pitanju forma i da ćemo pobjedom zaključiti ovu godinu i ovu fazu takmičenja – zaključio je Adžić.