Djeca pitala učitelja koji je sjedio pored peći razne stvari. Njemu dosadilo pa im kaže:
Mali Mujo to ozbiljno shvati pa ga učitelj vidi da miče ustima i pita ga šta mu je?

- U koji WC ja treba da uđem?
- Jesi ti ženo glupa. Ti trebaš ući u M jer si MADAM, a ja u Ž jer sam ŽENTLMEN!

Sport ODIGRANO SEDAM UTAKMICA 13. KOLA ENGLESKE PREMIJER LIGE
Građani bez pardona Lider ne popušta
Mančester siti nastavlja da se poigrava sa rivalim u engleskoj Premijer ligi. Juče popodne izabranici Pepa Gvardiole nisu imali velikih problema, iako je na poluvremenu rezultat bio neriješen, da savladaju veoma upornu i tvrdu ekipu Bornmauta. Silva je krunisao bolju igru domaćina već nakon četvrt časa igre, ali su gosti u smiraj poluvremena uspjeli da poravnaju. E, u drugom dijelu utakmice lider nije dopustio luksuz. Na kraju ubjedljiva pobjeda i čvrsto liderstvo.
Ako je lider rutinski igrao i sugurno pobijedio, drugi mančesterski klub – Junajted još uvijek luta. Juče nije pobijedio ni bledunjavu ekipu Sautemptona, čak naprotiv, uspjeh je i da su Murinjovi momci teškom mukom izvukli remi (2:2). Sve zanimljivo dogodilo se u prvih 45 minuta. Kristal palas je pobijedio Barnli i prikovao ga za samo dno tabele, a lesterske lisice su na svom bunjištu kidisale i sa 2:0 (odmah na strtu) savladale Votford. Kako su svrakama iz Njukasla skresana krila u duelu sa Vest Hemom! Čekićari su „šarenu pticu“ stavili na nakovanj i sa tri udarca prekinuli uspješnu seriju. Tim Hadersfilda je prodao još tri boda. Ovom prilikom od ekipe koja je kandidat za ispadanje – tima Brajtona. Iako je domaćin, već u prvom minutu stekao prednost, gosti su se iz blagog šoka vratili u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena izjednačili a dvadesetak minuta prije kraja i osigurali veliku pobjedu na gostujućem terenu. U petak veče Kardif siti je na svoojem terenu bio bolji (2:1) od Vulverhemptona, dok su danas na programu utakmice Čelsi – Fulam, Arsenal – Totenhem i Liverpul – Everton.

Semafor
Kristal Palas – Barnli 2:0 (Mekartur 16, Tausend 77), Hadersfild – Brajton 1:2 (Jorgensen 1 - Dafi 45+4, Andone 69), Lester – Votford 2:0 (Vardi 13, Medison 23), Mančester siti – Bornmut 3:1 (Silva 16, Sterling 57, Gindoan 80 – Vilson 44), Njukasl – Vest Hem 0:3 (Ćićarito 11, 63, Anderson 90+3), Sautempton – Mančester junajted 2:2 (Armstrong 13, Soares 20 – Lukaku 33, Herera 39)
Odigrano u petak: Kardif siti – Vulverhempton 2:1 (Gunarson 65, Holet 77 – Doerti 18)