– Zašto King-Kong ganja plavušu?
– Zato što je Majmun.

– Kako se zove Ciganka za šivaćom mašinom?
– Romi Šnajder.
Rekla mi žena da joj kupim za rođendan nešto brzo, što od 0-100 km/h dostiže za manje od četiri sekunde.
- Ja joj kupio vagu.
I eto kako je počela svađa.

Sport - datum: 2018-12-13 RUKOMETAŠICE CRNE GORE PORAZOM OD DANSKE NASTUP NA 13. EP U FRANCUSKOJ ZAVRŠILE NA 10. POZICIJI
„Crvene” se vraćaju kući Danska – Crna Gora 24:23 (15:11)
Dvorana: „HHL” u Nantu. Gledalaca: 3.811. Sudije: Aleksej Kovalčuk (Moldavija) i Igor Kovalčuk (Moldavija). Sedmerci: Danska 2 (1), Crna Gora (1). Isključenja: Danska 10 minuta, Crna Gora 6 minuta.
Danska: Toft (18 odbrana), Rajnhard, Petersen, Iversen, Hansen 6, Voler 4, Hajndal 2, Hugsted, Grigel 3 (1), Nilsen 1, Tranborg 2, K. Jorgensen 1, Jensen 3, S. Jorgensen 2, Dornovil, Hojlund.
Crna Gora: Rajčić (tri odbrane) Ivezić (šest odbrana), Radičević 7, Jauković 4 (1), A. Bulatović, Klikovac 3, Ujkić, Premović, K. Bulatović 1, Brnović 1, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 1, Despotović, Raičević 6, Grbić.
Sanjala se medalja, ali umjesto na završnicu u Parizu rukometašice Crne Gore danas se vraćaju kući. Bez medalje, ali i bez vize za nastup na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju. Porazom od Danske u poslednjem kolu druge faze, „crvene” su nastup na 13. Evropskom prvenstvu završile na 10. poziciji, a cilj je bio plasman od 5. do 8. mjesta. Primarni cilj tako nije iuspunjen, iako je Crna Gora na kontinentalnoj smotri igrala u najjačem sastavu. Međutim, ni selektor Per Johanson nije posložio kockice kako je trebalo, a ni „crvene” nisu pokazale da zaslužuju da budu učesnice završnog vikenda u Gradu svjetlosti. Igrale su sa dosta oscilacija, a pogotovo juče protiv Danske. Protiv selekcije koja je u grupnoj fazi ubjedljivo izgubila od Srbije, te u glavnnoj rundi od Francuske i Rusije. Ipak, i tako loša Danska bila je juče bolja od Crne Gore.
„Crvene” su loše otvorile meč, nakon četiri minuta Danska je vodila sa 4:0, a prvi pogodak za Crnu Goru postigla je Milena Raičević tek u šestom minutu. Kkao je utakmica odmicala „crvene” su dolazile do daha, u 20. minutu prišle na gol zaostatka (10:9), ali su oponovo ušle u seriju grešaka, Dankinje se šetale kroz odbranu koja je ponovo popustila i serijom 4:0 stigle do rekordnih plus pet.
Nakon odmora, „crvene” su konačno zaigrale prepoznatljivu odbranu, Marina Rajčić skidala zicere Dankinjama i primila samo jedan gol za 16. minuta, pa je Crna Gora uspjela da stigne do egala (17:17) i san o plasmanu o polufinale je ponovo oživio. Ali, umjesto da nastave u istom ritmu, izabranice Pera Johansona ponovo su stale, Dankinje se odlijepile na plus tri (21:18) i natjerale crnogorskog selektora da uzme tajm-aut u 51 minutu. To je dalo rezultata, pošto je Crna Gora ponovo stigla do egala na tri minuta prije kraja (23:23). Pogotkom Mate Tranborg Dankinje su na minut prije kraja povele sa 24:23, Crna Gora imala poslednji napad za remi koji bi joj donio borbu za petu poziciju, ali Milena Raičević iz teške pozicije nije uspjela da savlada odličnu Sandru Toft, pa su Dankinje proslavile prvu pobjedu u drugoj fazi, ali nedovljonu za put u Pariz. Tamo će se za peto mjesto boriti Švedska, koja je ubejdljivo savladala nezainteresovanu Rusiju koja je već ranije osigurala polufinale. D.K.

Pet minuta poslije meča

Selektor Crne Gore Per Johanson uoči EP je sanjao medalju, dok je kao primarni cilj odredio plasman na kvalifikacioni turnir za OI. Međeutim, ništa ni od medalje, ali ni od kvalifikacija za najveću sportsku smotru. Nova šansa će biti SP iduće godine.
- Naravno da sam razočaran. Danska nas nije iznenadila iako je tako izgledalo u prvom dijelu, znali smo da će dati maksimum i nijesmo bili spremni. Bili smo zadovoljni što je bilo četiri razlike na poluvremenu. Zamijenili smo golmana i odigrali vrhunsku odbranu u nastavku. Nijesmo imali sreće, ušli su neki šutevi poslije bloka, presudile su sitnice, baš kao i protiv Rusije. Ponosan sam na djevojke, ali mi je žao što nijesmo osvojili makar bod protiv Rusije i Danske – kazao je Johanson.
Jedna od najiskusnijih rukometašica Crne Gore Anđela Bulatović željela je na ljepši način da se oprosti od crvenog dresa, ali želja joj se nije ispunila.
- Vratila sam se sa željom i nijednog trenutka ne žalim, jer volim reprezentaciju, volim da igram za Crnu Goru. Ali, sada mi je teško. Ni u jednom trenutku nisam pomislila da će mi ovo biti posljednja utakmica u reprezentaciji. Nadala sam se da ćemo pobijediti Dansku i otići u Pariz da se borimo za 5. mjesto, a možda čak i da igramo polufinale. Ulazak u meč je bio loš, ništa nije funkcionisalo od početka do kraja prvog poluvremena. U drugom je bilo dosta dobrih stvari, fenomenalna borbenost, za 15 minuta smo primile samo jedan gol. Sa tim sam ponosna, ali mi je jako žao, jer ovakve utakmice moraju da se igraju 60 minuta, a ne poluvrijeme – naglasila je Bulatović.