Šariću država plaća 103.000 eura * Odbornici DPS-a podržali biznis Milovog kuma * Gospić krio prihode i bio u sukobu interesa * Petinu žrtava ubila rodbina * Vučiću, hvala što si ubrzao svoj odlazak * Sudija legalizovao nepotizam u CBCG? * Ruše građanski koncept države
  Izdanje: 30-12-2018

Andrija Popović, redsjednik Liberalne partije:
– Volio bih da smijenim ministra finansija

Na 50-godišnjicu braka Lala i Sosa se dogovore da osvježe bračnu monotoniju izlaskom u grad kao nekad. Naći će se u centru u 8, pa... Spremi se Lala, porani 15 minuta i čeka. Prođe sat, prođu i dva, a Sose nema. Bijesan Lala stiže kući i s vrata upita:
Što ne dođe, luda ženo?
Nije me mama pustila!

Saobraćajac piše kaznu, a vozač mu kaže:
- Nemoj to da radiš, znam načelnika - i okrene broj s mobilnog, ali je načelnik nedostupan. Policajac ga onda pita:
- I, šta ćemo sad? Iskoristio si pomoć prijatelja, publike nema, znači ostaje nam pola - pola.

Nazove plavuša i upita:
– Oprostite, jesam li dobila 111-555?
S druge strane žice odgovara (takođe plavuša):
– Ne, dobili ste stojedanaest petstopedesetpet.
– Onda oprostite što sam vas probudila.
– Nema veze, ionako je zvonio telefon.

Sport - datum: 2018-12-29 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD BAJERNA U 15. KOLU EVROLIGE
Prosuli sve za 10 minuta Bajern – Budućnost Voli 93:88 (14:21, 24:28, 27:21, 28:18)
Dvorana: Audi Dom. Gledalaca: oko 7000. Sudije: Mogulkoč (Turska), Peruga (Španija), Zamojski (Poljska).
BAJERN: Dangubić 9 (2-2), Hobs 14 (2-2), King, Koponen 2, Radošević 9 (2-1), Lučić 11 (4-4), Lo 2 (2-2), Đedović 10 (5-4), Amaize 3, Bartel 12 (6-5), Vilijams 21 (2-1), Ogunsipe.
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 4, Kol 27 (5-5), Su. Šehović 3, E, Klark 8, Barović, K. Klark 2 (3-2), Gordić 10 (2-2), Bitadze 17 (9-7), Omić 6, Popović 3, Bel, Nikolić 8.
Iako su sredinom treće dionice imali 16 poena prednosti košarkaši Budućnost Voli su popustili u poslednjoj četvrtini i pretrpjeli poraz od Bajerna. Na startu meča vidjelo se da će to biti bolje izdanje plavih nego u Novom Mestu. Suad Šehović i Erl Klark su trojkama otvorili utakmicu i to je donijelo smirenost u redove gostiju. Plavi su bili i agresivni u odbrani, imali su odgovor na svaki pokušaj Bavaraca, tako da su preko Bitadzea u devetom minutu poveli 17:10. Prvu dionicu su riješili u svoju korist sa 21:14. Na startu druge poentirali su Bartel i Dangubić i izgledalo je da Radonjićevi izabranici hvataju pravi ritam. Međutim, trojkom je odgovorio Danilo Nikolić i Podgoričani su ponovo preuzeli sve konce igre u svoje ruke. Uslijedili su pogotci Bitadzea, Danila Nikolića i Kola, tako da je Budućnost Voli u 14. minutu bila na plus 13 (31:18). Koponen je na kratko prekinuo nalet gostiju, ali je Kol sa četiri vezana poena povećao prednost na 15 poena (35:20). Zatim je Bitadze poentirao uz dodatno bacanje i u 15. minutu na semaforu je pisao rezultat 21:38! Vilijams je sa dvije trojke zaustavio propadanje domaćina i plavi su malo popustili, pa je na poluvremenu bio rezultat 38:49. I u nastavku su košarkaši Budućnosti Voli prvi došli do riječi. Erl Klark i pogotovo Kol su bili nezaustavljivi tako da su u 24. minutu imali zalihu od 16 poena (55:39). Izgledalo je da će Džikićevi puleni na teškom gostovanju prekinuti seriju poraza. Ipak, domaćini su krenuli na sve ili ništa, dok je u redovima plavih pala koncentracija. Sjevnula je trojka Lučića, zatim dvije Hobsa i za dva minuta Bajern se vratio u život (50:57). Kol je na momenat odgovorio, ali je onda Hobs ubacio trojku, poentirao Vilijams, pa Dangubić bio precizan za tri poena i u 28. minutu Podgoričani su uhvaćeni. Popović i Danilo Nikolić su se trojkama pobrinuli da plavi pred odlučujućih 10 minuta imaju višak od pet poena (70:65). Gordić je na početku četvrte dionice pogodio za 72:65 i činilo se da gosti vraćaju sigurnost. Nažalost to je bilo kratkog daha. Vilijams je da dvije trojke preokrenuo (73:72), Bitadze u 32. minutu donio, pokazalo se, poslednje vođstvo plavima (74:73). Amaidze i Bartel su trojkama omogućili Radonjićevim izabranicima da se malo odlijepe, da bi Bartel i Vilijams trasirali put ka pobjedi (87:80). Istina, Budućnost Voli je preko odličnog Bitadze zaprijetila u 38. minutu (84:87), ali nije imala snage da uradi nešto više u finišu. Podgoričani u sledećem kolu Evrolige gostuju Armaniju.N.Z.

Himki – Baskonija 77:85, Darušafaka – Olimpijakos 79:75, Makabi – Armani 94:92, Barselona – Anadolu Efes 80:65, Fenerbahče – Real 65:63, Panatinaikos – CSKA 96:84, Bajern – Budućnost Voli 93:88, Gran Kanarija – Žalgiris 73:66.