Banu od Vlade 700.000 eura * Sva opozicija pod jedan barjak * Došla da operiše kuk, umrla zbog infekcije * Ministarstvo odbrane kupuje hiljadu i 100 torti * Đukanović i Vučić pokopavaju demokratiju * Sve susjedne države moraju ući u Uniju * Venecuela svađa svijet, UN ostaje neutralan
  Izdanje: 06-02-2019

Boris Marić, analitičar:
– Neizbor predsjednika DIK-a dovodi u pitanje legitimitet izbornog procesa.

Šta je najveći prirodni fenomen?
- Žensko oko. Sa deset metara vidi plavu dlaku na svijetlom sakou, a sa pola metra ne vidi okvir od garažnih vrata.
Na autobuskoj stanici:
- Molim vas, dajte mi jednu povratnu kartu.
- Dokle?
- Čuj dokle, dovde!

Sport NJEMAČKA KUP – 1/8 FINALA „Aspirini” eliminisani
Nacionalni kupovi kao da su predodređeni za iznenađenja, i to nije ništa novo. E upravo takva bila je prva noć kada su odigrana četiri meča u osmini finala fudbalskog Kupa Njemačke koju je obilježila eliminacija dva Bundesligaša od članova „Cvajte”. Ako je onaj ishod u Hamburgu, gdje je gostovao bundesligaški fenjeraš Naime, sastav Hajdenhajma, trenutno šestoplasirani tim u Bundesligi 2, eliminisao je ekipu Bajera iz Leverkuzena, doduše na svom terenu. Možda u drugim okolnostima, ili nekom drugom trenutku, to i ne bi bila toliko iznenađenje da nije došlo samo četiri dana nakon što je sastav iz Leverkuzena savladao ubjedljivo Bajern M (3:1) u derbiju prošlog kola Bundeslige. I prije toga u gostima bio bolji od Volfsburga (0:3). Na Fojt Areni domaćin je trijumfovao (2:1) i izborio plasman među osam najboljih ekipa u zahvaljujući prije svega furioznom drugom poluvremenu koje je donijelo poptuni rezultatski preokret. Julijan Brant je na startu utakmice donio prednost gostima i izgledalo je da će do kraja ovaj susret biti rutina za „Aspirine”. Desilo se upravo suprotno – pretvoren je u pravi pakao koji izabranici Petera Boša nisu izdržali. Podsjetimo, Bajer je i prije skoro tri godine imao kiks u ovom takmičnju – eliminisan je od Lotea (četvrtoligaša) još ranije, u drugoj rundi takmičenja.
Najneizvjesnije je bilo u Dortmundu – lider šampionata i četvorostruki osvajač Kupa Njemačke, sastav Borusije eliminisan je Verdera poslije penala. Po jedan gol na obje strane viđen je tokom 90 minuta igre a jpo dva u dodatku.
Gosti iz Bremena brzo su došli do prednosti – odlično je već na samom početku utakmice reagovao Rašica. Inicijativa, kao i obično na Signal Iduna Parku, bila je na strani domaćina koji je bolju igru krunisao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvreman – Rojs je pogodio za, ispostaviće se, rezultat koji je odveo u produžetke. Kada je Pulišić na isteku prvog nastavka donio prednost, pobjeda domaćina izgledala je izvjesna. No, veteran Pizaro se pobrinuo za još jednu dramu koju je ipak prekinuo Hakimi. Ispostavilo se još jednom nakratko jer je Harnik izjednačio i donio penale. Pavlenka je odbranio penale Paku Alkaseru i Filipu u prvim serijama – Mak Kruse je u četvrtoj zaredom pogodio i utišao domaće navijače.
Zbog neujednačenog kriterijuma, posebno u produžecima, u centru pažnje bio je glavni sudija ovog meča Feliks Brih.
Prethodna noć donijela je još jedan duel u kojem je drugoligaš bio bolji od prvoligaša. Plasman u četvrtfinale izborio je Hamburg koji je na svom terenu slavio minimalnim rezultatom (1:0) u meču sa Nirnbergom, ekipom koja je upisala 13. meč bez pobjede ako se gleda prvenstvo i Kup.
U još jednom duelu „istog ranga” ekipa iz „Cvajte”, bolji je bio gost – Paderborn je savladao sastav Duizburga na Šaujsland Rajzen Areni iako je domaćin na startu drugog poluvremena poveo preko Oliveire. Radost „Zebri” bila je kratka – za samo devet minuta gosti su priredili preokret preko Tekpetija i Progera te su drugu godinu zaredom izborili plasman u četvrtfinale.

Semafor:
Hamburg – Nirnberg 1:0 (Ozkan 54), Hajdenhajm – Bajer L 2:1 (Dovedan 47, Multhaup 72 – Brant 4), Duizburg – Paderborn 1:3 (Oliveira 47 – Tekpeti 52, Proger 61, Antvi Ađeđ 77), Borusija D – Verder 3:3 (Rojs 45+3, Pulišić 105, Hakimi 113 - Rašica 5, Pizaro 108, Harnik 119). Danas: H. Kil – Augsburg (), RB Lajpcig – Volfsburg (), Šalke 04 – Fortuna D (), Herta – Bajern M.