Živu sodu izlili u Moraču? * Davao sam donacije i Ivanu Brajoviću * Sve je tajna kad se štiti DPS * Saradnici Sokovića "pali" u Milanu * Đukanović dužan da prijavi poklon i od sina * Srbi sa KiM traže bojkot, Vučić moli za strpljenje * Zbog Luke prijete raskidom koalicije

– Ružna je kvalifikacija na Javnom servisu da je Duško Knežević lice s potjernice, a nije Svetozar Marović.

– Komšija, vaš pas mi je ukrao papuče!
– Ma, dajte, molim vas, vidio sam ga kada se vratio, kući je došao bos...

Sport - datum: 2019-02-27 PODGORIČKI DERBI OBILJEŽILI EVROGOLOVI LUKE MIRKOVIĆA I MILOŠA MIJIĆA
Mijić najbolji na terenu Budućnost glavna u gradu
Budućnost je glavna u Podgorici. „Plavo-bijeli” su u gradskom derbiju na Starom aerodromu savladali OFK Titograd i izbili na drugo mjesto tabele Telekom crnogorske fudbalske lige. Gosti su pobjedu izgradili u prvih sedam minuta, evrogolovima Luke Mirkovića i Miloša Mijića. Prvo je u trećem minutu Igor Ivanović pogodio stativu, a u nastavku akcije lopta se odbila do Mirkovića, koji je ljevicom sa 18 metara poslao u suprotne rašlje za 0:1. Četiri minuta kasnije Miloš Mijić je sa preko 30 metara pogodio istu metu, i duplirao prednost Budućnosti.
– Otvorili smo utakmicu sa dva prelijepa gola, ali nisam zadovoljan jer smo se opet zadovoljili ranim vođstvom i kasnije došli u situaciju da strijepimo za tri boda, nakon glupo primljenog pogotka. Ne treba da se opterećujemo tabelom, već da nastavimo da radimo, da se trudimo da igramo atraktivno, da vratimo navijače na tribine, pa šta bude neka bude – rekao je šef stručnog štaba Budućnosti Branko Brnović.
U 36. minutu je Mijić izveo „slobodnjak”, Ivanović pokušao akrobatski da glavom postigne treći gol za „plavo-bijele”, ali nije uspio. Mijić je u poslednjim trenucima režirao zicer poziciju brzonogom Ivanoviću, koga je Radoš Dedić klizećim startom spriječio da već tada razriješi sve dileme. Nakon pauze je vjetar bio naklonjen fudbalerima OFK Titograda, što su iskoristili već u drugom minutu nastavka. Mendi je snažno šutirao, lopta je pogodila Slavka Damjanovića, promijenila smjer i prevarila Milana Mijatovića, koji je već bio krenuo u desnu stranu. Probali su gosti da vrate dva gola prednosti u 51. minutu, kada je nakon odličnog centaršuta Draška Božovića, Aleksandar Vujačić glavom šutirao pravo u Damira Ljuljanovića. Samo 60 sekundi kasnije Ivanović je uposlio Dušana Stoiljkovića, čiji udarac sa 16 metara po sredini gola je Ljuljanović odbio preko prečke. Rezervista Budućnosti Dejan Zarubica je u 71. minutu oprobao šut sa 17 metara. Lopta je prošla pored suprotne stative. „Romantičari” su mogli do izjednačenja u drugom minutu sudijske nadoknade. Marko Roganović je sa centra poslao dubinsku loptu u šesnaesterac, Dedić je glavom spustio Balši Sekuliću, čiji udarac je bio lak plijen za Mijatovića.
– Bilo bi dobro na psihološkom planu da smo uspjeli da izjednačimo. Kada primite dva gola iz dva šuta u prvih sedam minuta sve što ste planirali pada u vodu. Bilo je teško vratiti se. Sve što se pogrešno može uraditi kada igrate protiv vjetra, mi smo uradili, mada je i Budućnost imala problema u drugom poluvremenu kada su vremenski uslovi bili protiv njih. Neke stvari su bile neozbiljne i ako želimo rezultat sigurno je da nećemo moći ovako – bio je nezadovoljan partijom svojih izabranika šef stručnog štaba OFK Titograda Edis Mulalić.N.J.

35 – bodova je u dosadašnjem toku prvenstva sakupila Budućnost i nalazi se na drugom mjestu. Plavi imaju skor od devet pobjeda, osam remija i četiri poraza

OFK Titograd – Budućnost 1:2 (0:2)Stadion OFK Titograda. Gledalada: oko 600. Sudija: Miloš Novović (Podgorica) – 2,5. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) – 2, Jovica Tatar (Podgorica) – 2. Strijelci: Damjanović (autogol) u 47. za OFK Titograd, a Mirković u 3. i Mijić u 7. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Nikolić, Roganović (OFK Titograd).
OFK TITOGRAD: Ljuljanović 0,5, Roganović 1, Dedić 2, Živković 0,5, Novović 1, Nikolić 0,5 (od 61. Matuoke 0,5), Pavlović 0,5, Sekulić 0, Mendi 0,5, Miličković 0, Pavićević 0 (od 46. Raičević 1, od 81. Divanović –).
BUDUĆNOST: Mijatović 1,5, Pešukić 2, Milić 1,5, Damjanović 0,5, Boljević 2, Mirković 2,5, Božović 1,5 (od 64. Zarubica –), Mijić 2,5, Ivanović 2 (od 83. Delić –), Stoiljković 1 (od 53. Krkotić 1,5), Vujačić 1.
IGRAČ UTAKMICE: Miloš Mijić (Budućnost) – 2,5.