Nacrt zakona o slobodi vjeroispovijesti više je ličio na revolucionarni poziv za gonjenje Crkve i pljačku njene imovine.

U zatvor došao policajac da radi kao čuvar, pa ga šef upozorava na zatvorenike da su jako neposlušni. A on će na to:

- Dragi putnici, stigla je jedna dobra i jedna loša vijest. Šta želite prvo da čujete?
- Film o nama dobiće 11 Oskara.

Sport DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – 31. KOLO
Postigao efektan gol: Anđelko Jovanović Bez pobjednika na „DG Areni“
<h1>Mladost Lj. – Bokelj 2:2 (1:0)
Stadion: „DG Arena“. Gledalaca: 300. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Jovanović u 15. i Krstović u 68. iz jedanaesterca za Mladost Lješkopolje, a Pepić u 64. iz jedanaesterca i Panič u 77. minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Tući (Mladost Lješkopolje), Panič, Šćekić, Valiđo, Batuta (Bokelj).

MLADOST LjEŠKOPOLjE: Agović, Aligrudić, Čelebić, Božanović, Krstović, Pajović, Tiodorović, Jovanović (od 90. Muhović), Tući, Seratlić (od 85. Knežević), Vučićević (od 83. Bulatović).

BOKELj: Perović, Maraš, Panič, Šćekić, Ivanović, Valiđo, Obradović, Grbić (od 75. Braunović), Čavor (od 46. Pepić), Pajović, Marković (od 46. Banda).

U derbiju 31. kola drugoligaškog karavana pobjednika nije bilo. Mladost iz Lješkopolja i Bokelj odigrali su zanimljiv meč, viđena su po dva gola na obje strane, a krajnjim ishodom ipak mogu biti zadovoljniji domaći igrači, koji su sačuvali deset bodova prednosti u odnosu na Kom.

„Žuti” su poveli u 15. minutu sjajnim pogotkom Anđelka Jovanovića, koji je sa 17-18 metara loptu poslao pod prečku. U periodu od 64. do 68. minuta, viđena su dva jedanesterca. Prvo za goste, koji je Dejan Pepić pretvorio u izjednačenje, a potom i za Lješkopoljce, a strijelac je bio Željko Krstović. Ipak, uporni Kotorani uspjeli su da kraja da postignu još jedan pogodak i tako osvoje bod, a egzekutor je u 77. minutu Andrej Panič.

D.P.

Jedinstvo – Igalo 0:0

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Cvijović (Budva) – 1. Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) – 1 i Goran Savićević (Bar) – 1. Žuti kartoni: Banda, Hajrović (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Džafić 1, Perošević 1, Poček 1, Poljak 0,5, Šoja 0,5, Hajrović 0,5, Banda 1, Kesjuke 0,5 (od 63. Merdović 0,5), Muzurović 0,5, Idrizović 0,5, Šćepanović 1.

IGALO: Bjelica 1, Bugarin 1, Vlahović 1, Koprivica 0,5 (od 63. Pavićević 0,5), Tačibana 0,5 (od 80. Gazivoda 0,5), Jeknić 1, Kopitović 1, Petrović 0,5, Vilotijević 0,5 (od 77. Vukićević 0,5), Đurković 1, Hiroja 0,5.

Igrač utakmice: Marko Bugarin (Igalo) – 1.

Značaj utakmice uticao je da publika, nikad malobrojnija ove sezone, sa gradskih tribina ode nezadovoljna. Nije bilo puno toga što bi se moralo pomenuti. Domaći imali dvije prilike. Prvu u 57. minutu kad je Orhan Hajrović šutirao sa 17 metara, a golman gostiju paradom sačuvao svoju mrežu. Da dovede svoju ekipu u vođstvo mogao je mladi Milisav Perošević u 76. minutu. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, a golman David Bjelica sačuvao mrežu. Opet su kao na prošlom susretu, domaćini tražili jedanaesterac. Srušen je Alen Poljak u 78. minutu ali je sudija Nikola Cvijović smatrao da je sve bilo regularno.

Kad su gosti u pitanju, sve je stalo u prvom poluvremenu. Japanac Rijo Tačibana je u 31. minutu dobro šutirao, ali je njegov zemljak Nakahara Šoja uklizavanjem spasio da lopta ne uđe u mrežu.

M.N.

Arsenal – Berane 2:1 (2:0)

Stadion: Arsenala u Tivtu. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić) i Marko Drljević (Danilovgrad). Strijelci: Bećirović u 31. i Mršulja u 45. za Arsenal, a Korać u 64. minutu za Berane. Žuti kartoni: Manojlović, Augusto, Đorđević, Ličina (Arsenal), Ne. Tmušić (Berane).

ARSENAL: Radović, Vukadinović (od 75. Ličina), Bećirović, Mršulja (od 69. Krgović), Manojlović, Augusto, Rašo, Leonardo, Đorđević, Stevović (od 90 Niković), Delić.

BERANE: Bećić, Korać, Tada, Isljami, Stojanović (od 57. Pešić), Ne. Tmušić, Dr. Vukićević, Tomović, Đurišić, Ni. Tmušić, Da. Vukićević.

Na debiju novog trenera Zorana Lemajića, Arsenal je upisao nove bodove. Tivćani su savladali „fenjeraša” Berane sa 2:1, a kompletan posao završili su u prvom poluvremenu kada su mrežu rivala pogodili Bećirović i Mršulja. U nastavku su gosti uspjeli da smanje, a strijelac je Korać.

Otrant Olimpik – Kom 0:0

Stadion: Velika plaža. Gledalaca: oko 200. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Vojin Ostojić (Podgorica). Žuti kartoni: Dacić (Otrant Olimpik), Milović (Kom).

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Tatar, Ad. Rudović, Piranić (od 65. V. Rudović), Molabećirović, Dacić, Z. Divanović, M. Divanović, Seniković, Anđ. Rudović, Ramović.

KOM: Pavličić, Golubović (od 65. Dabetić), Gazivoda (od 57. Sentoku), Đukić, Otašević, Milović, Golubović, Petrović-Njegoš, Popović (od 78. Đurković), Orlandić, Vlahović.

Sudar direktnih konkurenata za baraž u Ulcinju završen je bez golova, a bod je više zadovoljio ekipu Koma koja je ostala na drugoj poziciji. Tako se još jednom pokazalo da Otrant Olimpik bolje igra u gostima nego na svom terenu, na kojem je u poslednja četiri susreta dva puta remizirao i dva puta poražen.

K.D.

Dečić – Jezero 0:3 (0:1)

Stadion: Tuško Polje. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Osmajlić u 25, Obagbemiro u 85. i Redžepagić u 90+4 minutu,. Žuti kartoni: Porenkočević, Ujkaj, Pepić (Dečić).

DEČIĆ: Velimirović, Đukić, Krkanović (od 53. Vujačić), Prenkočević (od 72. Savićević), Ujkaj, Božović, Dinoša, Lazarević (od 59. Damjanović), Pepić, Mihailović, Camaj.

JEZERO: Asanović, Stijepović, Drešković, Milačić, Obagbemiro, Redžepagić, Jovićević, Ajković, Talović (od 72. Mušović), Osmlajlić (od 53. Mirković), Mučalica.

Derbi začelja u Tuzima pripao je fubalerima Jezera koji su očitali lekciju domaćinu, slavili ubjedljivu pobjedu i napravili veliki korak ka opstanku. Sa druge strane, Dečić je pet kola prije kraja šampionata došao na ivicu ambisa i u poslednjih pet kola imaće težak zadatak da izbjegne selidbu u najniži rang takmičenja.

D.K.

Rezultati 31. kola: Arsenal – Berane 2:1, Mladost Lješkopolje – Bokelj 2:2, Jedinstvo – Igalo 0:0, Dečić – Jezero 0:3, Otrant Olimpik – Kom 0:0.