Naslikao Haso svoju prvu sliku, pa je donio u galeriju. Kustos galerije pogleda sliku i kaže: – Nije loša, a kako se zove? – Mujo u Zenici.
– A ko je ova gola žena na slici? – Fata.
– A gdje je Mujo?
– Pa u Zenici.

Sport ISKRA PREMA OČEKIVANJU STIGLA DO BODOVA U DUELU SA MORNAROM
Sa meča u Golubovcima Preokret za šest minuta
Teže nego što se očekivalo, fudbaleri Iskre stigli su do trijumfa nad „fenjerašem”, ekipom Mornara. Slavili su sa 3:1 i to nakon preokreta u drugom dijelu meča. Barani su bili bolji u prvom dijelu, imali su vođstvo i još nekoliko šansi, ali su u nastavku pali, primili tri gola i doživjeli još jedan poraz.

Mornar nas je propisno namučio u prvom poluvremenu, iz razloga što igraju rastrećeno, a mi smo bili pod imperativom pobjede. Kontrolisali su Barani igru u prvom dijelu, ali smo u nastavku krenuli sa dva špica, a to se na kraju isplatilo. Kada se sve sabere i oduzme, mislim da smo zasluženo pobijedili – rekao je nakon meča pomoćni trener Iskre Srđan Nikić.

Malobrojna publika vidjela je sadržajno prvo poluvrijeme i pravo je čudo kako nije bilo više pogodaka. A prvu prilika na utakmici pretvorena je gol. Vujošević je da desne strane centrirao, a Račić efektno zatresao mrežu. Prijetili su i jedni i drugi nakon toga, a u 11. minutu Darko Nikač sa peterca nije uspio da zatrese mrežu. Uslijedili su pokušaji Đurišića, Boričića i ponovo Nikača, ali gosti nisu uspjeli da pronađu put do mreže. U finišu prvog dijela vidjeli smo dvije velike šanse za Mornar. Igrao se 44. minut kada su „domaći” napravili lijepu akciju, ali su šutevi najprije Račića a onda i Puljiza izblokirani. U nadoknadi vremena Bušković je propustio šansu utakmice. Našao se sam ispred Blažića i kada su svi loptu vidjeli u mreži, ona je završila pored lijeve stative gola Danilovgrađana.

Na samom startu drugog dijela Mornar nije iskoristio veliku šansu preko Kalačevića, a onda su Barani pali i dozvolili gostima da preokrenu. U 50. minutu Boričić je primio loptu upućenu od Nikača, okrenuo jednog protivničkog igrača i pogodio za 1:1. Šest minuta kasnije totalni preokret. Burzanović je izveo prekid, lopta je ubačena u kazneni prostor, a Nikač je glavom poslao u mrežu za 1:2. Gosti su do kraja susreta postigli još jedan pogodak, a strijelac je u 82. minutu još jednom bio Darko Nikač.

–Bila je ovo jedna od naših najboljih partija u ovoj polusezoni. Igrali smo dobro i možda nismo zaslužili da izgubimo. Kod vođstva imali smo zicer za 2:0, nismo ga iskoristili, a onda je Iskra u nastavku susreta, ulaskom Milića dobila na visini, uspjela je da za pet minuta okrene meč i mislim da je tada sve bilo riješeno. Probali smo izmjenama nešto da promijenimo, nismo uspjeli i Danilovgrađanima čestitam na pobjedi – rekao je Igor Raičević, šef stručnog štaba Mornara.

Mornar - Iskra 1:3 (1:0)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 100. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) – 2. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) – 2 i Ivan Bogdanović (Cetinje) – 2. Strijelci: Račić u 8. za Mornar, a Boričić u 50. i Nikač u 56. i 82. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Vlahović (Mornar).

MORNAR: Raičević 1, Vlahović 0,5 Bušković 0,5 (od 77. L. Merdović–), Vukmarković 0,5, Brnović 1,5, Puljiz 0,5 (od 62. Škrelja –), Vujošević 1, Kalačević 1,5, Martinović 1, Marković 1,5, Račić 1,5 (od 81. Klikovac –).

ISKRA: Blažić 1, Šahman 1,5, Tomić 0,5 (od 46. Milić 1,5), Nikač 2,5, Đurišić 1, Pejović 1, Boričić 2 (od 83. Karaklajić –), Kumburović 1, Đuričković 0,5 (od 46. Burzanović 2), Jovanović 1, Drinčić 1.

Igrač utakmice: Darko Nikač (Iskra) – 2,5..