– O preranom odlasku Duška Jovanovića premalo se saznalo od onih koji bi trebalo da nam daju odgovore zašto i zbog čega je ubijen. Zid ćutanja je sve veći, a odgovornosti nema.

Fata dobila posao medicinske sestre i nakon par dana zaustavi ona doktora na hodniku:
- Doktore, doktore... probudio se pacijent iz sobe 12! Puno mu je bolje, čak je i progovorio!
- Da mu je loše...

Sport - datum: 2019-05-28 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – GRUPA A (12. KOLO)
Budućnost korak bliže tituli Vodeći dvojac bez greške
<h1>Budućnost - OFK Titograd 2:1 (1:1)
Pomoćni teren Budućnosti na Starom aerodromu. Gledalaca: 50. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Strijelci: Bojović u 45+1 i Mrvaljević u 85.za Budućnost, a Gašević u 6. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Vukotić (Budućnost), Drinčić (OFK Titograd).

BUDUĆNOST: Nikčević, Rjo Šatani (od 74. Striković), Bojović (od 90. Maraš), Obradović, Gluščević (od 60. Mrvaljević), Vuković, Osmanović, Milić, Vukčević, Šabotić, Vukotić (od 87. Mijović).

OFK TITOGRAD: Joksimović, Škrijelj, Vujović (od 68. Mališić), Gašević, Muradbašić, Muzurović, Perišić, Drinčić, Matanović, Ćatović, Rakočević (od 72. Popović).

Budućnost je u derbiju kola pobijedila OFK Titograd i napravila možda odlučujući korak ka osvajanju titule. Romantičari su poveli u 6. minutu pogotkom Gaševića, a u nadoknadi prvog dijela izjednačio je Bojović. Tri boda plavima donio je Mrvaljević, pet minuta prije kraja susreta.

Sutjeska - Zeta 4:3 (2:2)

Pomoćni teren kraj Bistrice. Gledalaca: 30. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Bojović u 15, Vujačić u 19, Toljić u 49. i Đukanović u 57.za Sutjesku, a Vukčević u 23. i Pejović u 39. i 65. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Radović, Popović, Vukčević (Zeta).

SUTJESKA: R. Dubljević, Bulajić (od 46. Pajović), Janjić, Toljić, Babić, B. Dubljević, Mirković (od 78. Lalović), Lalatović, Đukanović, Vujačić.

ZETA: Grbavčević, Đinović, Milošević, Radović, Popović (od 56. A. Krstović), M. Krstović (od 64. Bjelobrković), Pejović, Peličić (od 76. Bašanović), Puletić, Tripunović, Vukčević.

Odlična utakmica u Nikšiću. Viđeno je otvorena igra sa obje strane, a na kraju su više uspjeha imali domaći, koji su slavili sa 4:3.

B.K.

Jedinstvo - Kom 3:3 (1:1)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Popović (Berane). Strijelci: Nedović u 19, Šekularac u 81. i Hadžibegović u 84.za Jedinstvo, a Lačević u 32. iz jedanaesterca, Bulatović u 50. i Račić u 61. minutu za Kom. Žuti kartoni: Konatar, Hadžibegović (Jedinstvo), Milošev, Radosavović, Vukčević (Kom). Crveni karton: M. Bulatović (Kom) u 83.minutu.

JEDINSTVO: Džafić, Cvijović (od 26. Knežević-Gojačanin), Šekularac, Nedović (od 78. Ćinćur), Konatar, Bahović, Klapija (od 70. Šebović), Kanalić (od 63. Janković), Vlaović, Mrdak, Hadžibegović.

KOM: Radošević, Drašković (od 68. Vukčević), Cerović, Bulatović, Lačević, Milošev (od 90. Medenica), Radenović, Tošković (od 63. M.Bulatović), Račić (od 72. Marković), Radosavović, L. Bulatović (od 80. Lučić).

Na oproštaju od duge lige, malobrojna publika je vidjela šest golova. Posebno je bio lijep onaj koji je iz slobodnog udarca postigao Kenan Hadžibegović šest minuta prije kraja, kad je svojoj ekipi donio jedan bod.

M.N.

Grbalj - Mladost Lj. 0:2 (0:0)

Pomoćni teren Grblja. Gledalaca: 20. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Strijelci: Ukšanović u 55. iz jedanaesterca i Prelević u 83. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Glavan, Drobnjak (Grbalj), Stijepović, Dapčević, Nikočević, Zejak, Pavićević (Mladost Lješkopolje). Crveni karton: Gluščević (Grbalj) u 26.minutu.

GRBALj: Baštrica, Vučetić, Bogetić, Gluščević, Vraneš, Pribilović (od 84. Čelebić), Ivančević, Drobnjak, Tabajica (od 80. Vorfaj), Krivokapić, Glavan.

MLADOST LjEŠKOPOLjE: Jovanović, Brković, Ukšanović, Stijepović (od 65. Turković), Prelević, Bojanović (od 76. Vučinić), Radunović, Dapčević (od 85. Pavićević), Vujačić (od 68. Mugoša), Nikočević, Kajević (od 77. Zejak).

Lješkopoljci su na gostovanju u Radanovićima pobijedili sa 2:0, a oba gola postigli su sa bijele tačke. Najprije je, u 55. minutu, precizan bio Ukšanović, a Prelević je sedam minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Rezultati: Sutjeska - Zeta 4:3, Grbalj - Mladost Lješkopolje 0:2, Budućnost - OFK Titograd 2:1, Jedinstvo - Kom 3:3.

1. Budućnost 12 10 1 1 105:11 52

2. Sutjeska 12 9 2 1 81:13 48

3. Kom 12 5 5 2 64:26 39

4. Mladost 12 5 2 5 46:45 29

5. OFK Titograd 12 3 3 6 46:33 26

6. Zeta 12 3 0 9 69:59 26

7. Grbalj 12 3 3 6 40:52 24

8. Jedinstvo 12 0 4 8 28:49 14

U narednom kolu (1.jun) sastaju se: Grbalj - Jedinstvo, Mladost Lješkopolje - Budućnost, OFK Titograd - Sutjeska, Zeta - Kom.