– Ja sam hrišćanin više stotina godina, možda i 1.000 godinu, pa bih mogao biti i papa.

Prvi kaže: - Da još jednom čujem pjesmu LANE MOJE.

Kako ubiti crvenog slona?
– Zavrćeš mu surlu dok ne poplavi i onda ga ubiješ puškom za plave slonove.

Sport EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE
Pravi derbi – Engleska vs Francuska Francuskoj drama
Treći dan Evropskog fudbalskog prvenstva za mlade ispunili su mečevi u grupi C. U derbiju kompletnog prvog kola selekcija Francuske savladala je Englesku u meču koji je opravdao očekivanja. Igralo se veoma dobro sa obje strane ali kvalitetnije i konkretnije u drugom poluvremenu – iz prvog samo podatak da je Dembele u 24. minutu propustio da realizuje penal za Francusku.. Gordi Albion stigao je do prednosti u 54. minutu – tada je Foden pokazao zašto u njega vjeruje Pep Gvardiola, menadžer Mančester Sitija. Primio je loptu od Madisona na oko 30 metara od gola Galskih pjetlova, okružen četvoricom protivničkih igrača uspio je da se oslobodi, izbori prostor a zatim preciznim udarcem pogodi gol, Bernardini je bio nemoćan. Osam minuta kasnije Engleska ostaje sa igračem manje – direktan crveni karton zaradio je Šadrui Od tada je počela dominacija Francuske koja je do izjednačenja stigla u finišu susreta – u 89. minutu Ikone je smjestio loptu u gol rivala. I kada su svi na stadionu u Ćezeni vidjeli kraj, desni bek Van Bisaka smjestio je loptu u svoju mrežu podarivši slavlje Francuzima.

Dan je otvoren duelom između Rumunije i Hrvatske a do ubjedljive pobjede došli su Balkanski trikolori.(4:1). Rumunija je povela iz jedanaesterca pogotkom igrača Palerma George Puškaša – igrao se 11. minut. Dva gola prednosti donio je Janis Hađi – glavom je pogodio mrežu Hrvatske a kumovala je loša intervencija odbrane Kockastih koji su već u 14. minutu imali debeli zaostatak. Ipak, njihov najbolji igrač Nikola Vlašić vratio je nadu sredinom prvog dijela U nastavku, poraz je režirala defanziva VatrenihBorna Šošo je kardinalno pogriješio u 66. minutu što je iskoristio Baluca i povećao prednost Rumunije. Konačan rezultat postavio je Adrijan Petre u sudijskoj nadoknadi.