Momak i djevojka stižu na bioskopsku blagajnu i momak traži dvije karte. Pita ga prodavac:
• Jel za Hobita? Momak odgovara:
• Ma ne bre, to mi je djevojka.

Sport BUDUĆNOST U REVANŠU PRVOG KOLA LIGE EVROPE UBJEDLJIVA PROTIV TRANS NARVE Zagrijavanje za Zarju
Revanš prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Trans Narve je za fudbalere Budućnosti bio samo zagrijavanje za ukrajinsku Zarju.

Krenulo je sve kako treba, onda je došlo do opuštanja. Naš vezni red je bio dominantan, a onda smo praktično nestali, dopustili protivniku da napravi dvije šanse nakon naših grešaka, kasnije da postigne i gol. To ne smije da se dešava. Nisam zadovoljan sa tih 15 minuta. Ostalo je bilo u redu. Najvažnije je da smo prošli. Sada se okrećemo Ukrajincima. Petak je rezervisan za oporavak, potom se okrećemo analizi Zarje. Već znamo da su hitra i brza ekipa i da ćemo biti u problemu ako se upustimo u trku sa njima. Ukoliko posjed lopte bude na našoj strani mislim da su šanse 50:50. Iako ćemo igrati sa ekipom koja dolazi iz fudbalske zemlje nikome se nećemo pomjeriti, pogotovo ne u Podgorici. Zavisi dosta koliko će se Mijić i Draško uigrati, jer znam da mogu mnogo bolje, Ivanović se povrijedio, moramo da vidimo kakvo će biti stanje sa Bakićem, koji je takođe morao da napusti teren – rekao je šef stručnog štaba Budućnost Branko Brnović.

Pucali su na startu „plavi“ iz svih oruđa, a prvi je pogodio Miloš Vučić, već u drugom minutu „žabicom“, koja je preskočila Marka Meritsa i završila u mreži – 1:0. Nedugo zatim je iz daljine tukao Draško Božović, ali pravo u golmana Estonaca. Poslije centaršuta Dušana Bakića u 21. minutu, štoper Slavko Damjanović je loptu glavom poslao tik pored stative. Gosti su takođe pokazali da nisu za potcjenjivanje. Eduarda Golovljov je u 14. minutu izbio sam u kontru, ali je Miloš Dragojević bio na visini zadatka, kao i par sekundi kasnije, kada su njegovi saigrači poslije kornera ostavili Aleksandra Zkarljuka samog na drugoj stativi. U 39. minutu neuspjela ofsajd zamka se obila o glavu Podgoričanima. Nikita Mihailov je proigrao Golovljova, koji je za razliku od prethodnog puta bio neumoljiv – 1:1. Minut kasije je Dušan Bakić imao izglednu priliku da vrati prednost na stranu domaćih. Marko Merits je odbranio. Šut Dušana Stoiljkovića, koji je zamijenio Igora Ivanovića, završio je tik pored stative. Brnovićevi momci su drugo poluvrijeme otvorili na identičan način kao prvo. Milićević pokušaj glavom odbranio je Merits, kao i šut Božovića iskosa desno. Isti akteri su bili u centru pažnje u 48. minutu. Draško je zavrnuo iz kornera, Stefan bio najviši u skoku, a golman Trans Narve odbio loptu preko prečke. Ispostavilo se međutim da je Merits samo odložio neizbježno, pošto je nakon ubacivanja Miloša Mijića iz ugla, Bakić glavom zatresao mrežu za novu radost domaćih navijača. Mijić se istako i prodorom u 56. minutu, nakon kojeg je nastala pometnja u šesnaestercu ekipa sa Baltika. Sve se završilo sa dva „lažnjaka“ Mihaila Perovića i pakovanjem lopte u mrežu za 3:1. Perovića je u 77. minutu zamijenio Dejan Zarubica, koji je samo nekoliko sekundi kasnije nakon što je kročio na teren, na asistenciju Mijića, postigao četvrti gol Budućnosti. Mogao je Mijić u 90. minutu da odličnu partiju kruniše golom. Ipka, iz trka je sa 16 metara šutirao u Meritsa. Stoiljković je u sudijskoj nadoknadi spusti zavjesu na meč tako što je pogodio spoljni dio mreže iz izgledne prilike.

Mitar Radunović

Budućnost – Trans Narva 4:1 (1:1)

Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Stefan Apostolov (Bugarska) – 2. Pomoćnici: Martin Venev (Bugarska) – 2, Miroslav Maksimov (Bugarska) – 2. Strijelci: Vučić u 2, Bakić u 49, Perović u 56. i Zarubica u 78. za Budućnost, a Golovljov u 39. minutu za Trans Narvu. Žuti: Milić (Budućnost), Plotnikov, Poliakov (Trans Narva).

BUDUĆNOST: Dragojević 2, Vučić 2,5, Milić 2, Damjanović 2, Boljević 2, Božović 2 (od 68. Raičković –), Mirković 2, Mijić 2,5, Ivanović – (od 32. Stoiljković 1,5), Bakić 2, Perović 2 (od 77. Zarubica 2).

TRANS NARVA: Merits 0,5, Škinjov 1, Irie 0,5, Nesterovski 1, Tamberg 1, Šlein 1 (od 43. Mekvuds 0,5), Poliakov 1, Zkarljuka 0,5 (od 78. Prošin, Mihailov 0,5, Saliste 0,5, Golovljov 1 (od 63. Plotnikov 0).

Igrač utakmice: Miloš Vučić (Budućnost) – 2,5.