Centralna banka tužila bivšeg guvernera * Za izbornu reformu samo mjesec dana * Izabran za direktora iako je prihode preduzeća uzimao za sebe * Ukrao dragulje i nakit vrijedne 800.000 dolara * Boris Džonson novi premijer, pljušte ostavke u vladi * Ne očekujemo previše, ali nećemo prestati da ih gonimo * Jačati medijske slobode
  Izdanje: 24-07-2019

Draginja Vuksanović Stanković, predsjednica SDP-a:
– Neka ministar finansija proba da preživi mjesec dana s platom od 222 eura.

Mujo poveo Fatu na krstarenje, kad brod uleti u oluju i potopi se. Nakon cijele noći poslednjim snagama Mujo se dovukao do obale pustog ostrva.
Izvali se umoran i srećan na plažu, teško dišući. Nakon minut kraj njega se stvori Fata i izdere se:
- Pa dobro, bolan, đe s’ ti dosad’?! Brod je potonuo još juče!

Sport LIGA ŠAMPIONA/LIGA EVROPE - DRUGI KRUG KVALIFIKACIJA Gostujuće evropsko veče - samo PSV i Ararat sigurni
Odavno se u kvalifikacionim mečevima za Ligu šampiona i Ligu Evrope nije desila takva noć - u deset utakmica, po pet u oba takmičenja, samo su dva tima iskoristila prednost domaćeg terena. U Jermeniji, sastav Ararata nije dozvolio iznenađenje predstavniku Gibraltara dok je PSV u sudijskoj nadoknadi pobijedio Bazela.

Duel u Ajndhovenu ujedno je bio i najzanimljiviji - riješen je u sudijskoj nadoknadi kada je Danijel Malen donio potpuni preokret Filipsovcima. Bazel je do 89. minuta imao pobjedu u džepu ali nije izdržao. Interesantno je da je trener PSV-a Mark Van Bomel, osam minuta prije kraja u igru uveo Lamersa umjesto Irving Lozana - rezervista je minut prije isteka regularnpg toka iozjednačio i najavio pobjedu domaćina. Revanš u Švajcarskoj biće izuzetno zanimljiv, sve su prilike.

Drugi kvalifikacioni krug za Ligu šampiona otvoren je u Plzenju - Viktorija i Olimpijakos, vicešampioni Češke i Grčke odigrali su meč bez pogodaka pa će pitanje putnika u narednu fazu biti riješeno na OAKA Areni u Atini za sedam dana. Snovi šampiona Gruzije trajali su do ovog kruga - Saburtalo nije imao snage da se ozbiljnije suprotstavi zagrebačkom Dinamu. U istoj poziciji, sa istim zaostatkom, na revanš u Dansku ide i šampion Velsa - sastav TNS nije mogao ništa ozbiljnije napraviti u duelu sa Kopenhagenom koji je završio posao. Minimalac je ostvario APOEL u Nikšiću.

Najveći korak ka trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope u prvoj utakmici napravil je ekipa Suduve - predstavnik Litvanije je pet puta pogađao gol Tre Penea, predstavnika San Marina. Ubjedljiv je bio i sastav Dudelanža - predstavnik Luksemburga je kao gost savladao ekipu Škendije (2:1) na Toše Proeski Areni u Skoplju.

Domaćin je već na startu poveo preko Agima Ibraimija koji je bio precizan sa penala. Prvak Sjeverne Makedonije zadržao je prednost do kraja prvog poluvremena ali je u nastavku uslijedio potpuni preokret - gostima iz Luksemburga trebalo je svega pet minuta da dođu do pobjede. Adel Betai je izjednačio u 64. minutu da bi Danijel Sinani sa penala postavio konačan rezultat ove utakmice.

Dobar rezultat ima Ararat - predstavnik Jermenije je na svom terenu sa 2:0 savladao ekipu Linkoln Red Impsa sa Gibraltara dok su HB i Linfild na Farskim Ostrvima odigrali veoma uzbudljiv meč u kojem nije bilo pobjednika. Iznenaljuhuće, ni Astana nije pobijedila u Andori ekipu Santa Kolome.