Banjević uhapšen pa pušten poslije sedam sati * Damjanović na čekanju, Koprivica i Šaranović dobili prolaz * Duškovoj vladi ne vjeruje 53 odsto građana * Sokovića sumnjiče za nabavku 18 tona konaina * Pogrešni uzori iz dječjih usta * Suzbijanje korupcije uslov za članstvo * Za kamere dali 150.000 eura, a radnici nemaju ni poljski toalet

– Crkva, jezik i nacija su nedovršene teme u Crnoj Gori i naglašavaju se u javnosti da se ne bi govorilo o suštinskim problemima u državi.

- Gospođo, pogriješili ste, ja liječim životinje, a Vi trebate ići kod doktora...
Fata uzrujano odvrati:
- Pogriješ’la?! Kad se ujutru probudim raščupana kao kokoška sam, na putu do posla visim u tramvaju kao majmun na grani, na poslu radim kao mazga, muž mi uveče kaže dođi maco, a ujutru viče diži se kravo. Jeste li sigurni da sam pogriješila doktora?!

Sport LIGA EVROPE - PLEJ OF (PRVE UTAKMICE)
Detalj sa meča Strazbur - Ajntraht F Domaćinska noć, samo dvije pobjede gostiju
Ovo je gotovo kompletna domaćinska noć - u prvim utakmicama plej ofa za Ligu Evrope samo su Trabzonspor i Vulverhempton ostvarili trijumfe na gostovanjima i najvjerovatnije obezbijedili prolaz u grupnu fazu ovog takmičenja. Domaće ekipe ostvarile su čak 14 trijumfa, postignuto je 50 pogodaka na 21 utakmici.

Predstavnik Turske u svojim redovima nije imao Danijel Staridža, ali jeste Ekubana - ovaj momak postigao je het trik u meču sa AEK-om u Atini i tako obezbijedio svom timu pobjedu vrijednu gotovo sigurnog plasmana u neku od 12 grupa Lige Evrope.

Vulverhempton je, nakon odličnog prvenstvenog izdanja protiv Mančester Junajteda, svoju snagu pokazao i u Torinu - Bikovi na revanš na Molino stadion idu sa golom minusa.

U jednom od derbija ove kvalifikacione runde sastav Strazbura savladao je prošlosezonskog polufinalistu Lige Evrope, ekipu Ajntrahta iz Frankfurta - gol koji je oslučio pobjednika meča na Mejno stadionu postigao je Zohi u 31. minutu.

Još jedan derbi završen je minimalnim trijumfom domaćina - Braga je savladala Spartak iz Moskve pogotkom Rikarda Orta u 74. minutu.

Dan je počeo u glavnom gradu Kazahstana gdje je Astana vrlo lako i poprilično ubjedljivo savladala ekipu BATE Borisova, prvaka Bjelorusije. Oba tima ulestvovala su u kvalifikacijama za Ligu šampiona - prvak Kazahstana eliminisan je u prvoj rundi od Kluža a BATE od Rozenborga u drugoj rundi. Astana je već na poluvremenu preko Tomasova i Ligvinenka imala dva gola prednosti a pobjedu je potvrdio Sigurjonason iz penala. Ova prednost čini se nedostižna za ekipu iz Bjelorusije.

Moguće istorijsku pobjedu ostvario je jermenski Ararat nad Dudelanžom, predstavnikom Luksemburga - u Jerevanu je bilo 2:1 za domaćina kojeg je do trijumfa u sudijskoj nadoknadi donio Antonov.

Tim kojeg je u prvom olu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisala naša Sutjeska, Slovan iz Bratislave na svom terenu je u sudijskoj nadoknadi minimalnim rezultatom slavio protiv PAOK-a - gol je postigao Abena u 94. minutu poslije velike greške gostujuće odbrane. Revanš na Tumbi u Solunu biće izuzetno dramatičan.

Ubjedljive pobjede ostvarili su Malme, Fejnord i PSV - „žrtve" su bila dva tima iz Itraela i jedan sa Kipra. U Malmeu je to bio Bnei Jehuda dok je u Roterdamu, golove od Larsona i dva puta Flara primio Hapoel Ber Ševa. U Ajndhovenu, APOLON je popustio u drugom poluvremenu. Ubjedljiv je bio i Seltik koji je sa 2:0 savladao komšijskog AIK-a iz Stokholma.

Pogodaka nije bilo u tri utakmice - u Razgradu je Mareibor uspio da sačuva svoju mrežu u duelu sa Ludogorecom, Legija za koju je nastupio Marko Vešović nije uspjela da savlada Glazgov Rendžers, istim rezultatom okončano je gostovanje Gimaraeša u Bukureštu.

Još jedan meč završen je bez pobjednika - u Alkmaru su remizirali AZ i Antverpen.

Rezultatske preokrete u ovoj večeri napravili su Gent, Espanjol i Partizan koji su imali gol minusa u duelima sa Rijekom, Zarjom i Moldeom.